Poniedziałek, 21 maja 2012 roku.
Dziś imieniny:
Wiktora i Tymoteusza


Uczelnia z filharmonią
Dodano: 2011-08-01 12:13:48
Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie podpisała porozumienie o współpracy z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza. To przedsięwzięcie ma "przeciwdziałać bezrobociu wśród absolwentów".
Jak młodzi ludzie mają już podczas studiowania nauczyć się, jak wykorzystywać teoretyczną wiedzę w praktyce.
- Od momentu rozpoczęcia współpracy Filharmonia Szczecińska objęła opieką merytoryczną specjalność „Międzynarodowa współpraca kulturalna” na kierunku stosunki międzynarodowe - informuje Agnieszka Słomczyńska z WSIE. - Oznacza to, że nasi studenci otrzymają szczególne możliwości rozwoju zawodowego już podczas studiowania, a najlepsi praktycy zajmującą się organizowaniem działań kulturalnych filharmonii wystąpią w roli naszych wykładowców.
Integralną częścią edukacji na stosunkach międzynarodowych będą organizowane przez Filharmonię Szczecińską zajęcia ćwiczeniowe uzupełniające teoretyczne wykłady oraz praktyki i staże zawodowe studentów WSIE.
Ale to nie wszystko. Oprócz tego bowiem, raz do roku, na terenie uczelni będzie organizowany „Dzień Patrona Specjalności” połączony z prezentacją dorobku filharmonii.
- W tym dniu odbywać się będzie także seminarium popularnonaukowe związane z tematyką studiów - dodaje Słomczyńska.
(as)
|
Pogoda
|
22℃ na godz. 20:00 |  | Zobacz prognozę na trzy dni |
Czy ufasz prognozom pogody?
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia?
Wiesz coś, czego nie wiedzą jeszcze inni?
Chcesz podzielić się z innymi ciekawymi zdjęciami?
Powiadom nas