Chemik mistrzem jest

Data publikacji: 21 kwietnia 2017 r. 12:52
Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia 2017 r. 12:52

Siatkarki Chemika Police wywalczyły w środę tytuł Mistrzyń Polski. Sukces ten policzanki osiągnęły czwarty raz z rzędu.

Po zwycięstwie 3:0 w pierwszym meczu finałowym w Łodzi, w hali Azoty Arena już po dwóch wygranych setach z Budowlanymi Łódź podopieczne trenera Jakuba Głuszka zapewniły sobie tytuł mistrzyń. Przed ceremonią dekoracji i możliwością świętowania kolejnego sukcesu „polickie złotka” musiały jednak dokończyć mecz i rozegrać jeszcze dwa sety. Ostatecznie przy owacji wielotysięcznej publiczności, która wypełniła szczecińską halę co do jednego miejsca, o godzinie 22:40 wynikiem 26:24 w 4. secie, siatkarki z Polic przypieczętowały kolejny sukces w swoim dorobku. Za najskuteczniejszą zawodniczkę meczu została uznana Aleksandra Jagieło, pełniąca obowiązki kapitana zespołu.

Złote medale zawiesili na szyjach siatkarek oraz kadry szkoleniowej Chemika prezes Grupy Azoty i Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki w towarzystwie prezesa klubu Pawła Frankowskiego.

Chemik Police SA kontynuuje bogatą, 25-letnią tradycję żeńskiej piłki siatkowej w Policach. Największe sukcesy polickie siatkarki osiągnęły na początku lat 90. XX wieku, zdobywając dwukrotnie mistrzostwo Polski (1994 i 1995 r.)
oraz trzykrotnie Puchar Polski (1993-1995). Klub, ściśle związany z działającymi w Policach Zakładami Chemicznymi, po kilkunastu latach występów w niższych klasach rozgrywkowych, już pod szyldem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA, w sezonie 2012/2013 awansował do krajowej elity żeńskiej siatkówki – Orlen Ligi i udowodnił swoją klasę zdobyciem tytułu mistrzyń Polski oraz Puchar Polski.

W sezonie 2014/2015 siatkarki obroniły tytuł Mistrzyń Polski i zdobyły Superpuchar Polski. Udanie także zadebiutowały w Lidze Mistrzyń, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. W kolejnym sezonie policzanki obroniły tytuł mistrzowski, zdobyły Puchar i Superpuchar Polski.

W obecnych rozgrywkach policzanki ponownie sięgnęły po Puchar Polski i wywalczyły tytuł mistrzyń kraju. W walce o oba te trofea pokonały drużynę Grot Budowlani Łódź.