czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Niech żyje bal…

Niech żyje bal…

Niech żyje bal…
Data publikacji: 2017-06-29 14:44
Wywietleń: 7010 272832

Taniec jest jak napad na bank liczy się każda sekunda (Twyla  Tharp)

W Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Resku, w piękny ciepły wieczór 9 czerwca, odbył się bal uczniów kończących w tym roku naukę. Uroczystość rozpoczęła się w hali sportowej powitaniem gości przez Aleksandrę Wańcowicz (IIIa), Aleksandrę Kot (IIIb), Łukasza Głoska (IIId) i dyrektora Zespołu Szkół, pana Dariusza Siemasza, który życzył wszystkim udanej zabawy.

Następnie rozpoczął się  tradycyjny polonez. Widok pięknie ubranej młodzieży budził dumę i zachwyt licznie przybyłych rodziców, nauczycieli i znajomych. Dziewczęta prezentowały się wspaniale w kolorowych sukienkach, a chłopcy w eleganckich garniturach. Po zakończeniu poloneza publiczność zasypała tańczących gromkimi brawami, które z pewnością dodały otuchy przyszłym absolwentom i doceniły wkład pani Renaty Czerwińskiej, która ich przygotowywała. Absolwenci opuścili halę z uśmiechem na ustach!

Wyjątkowa dyskoteka odbyła się na szkolnym forum, które przystrojone było między innymi kolorowymi balonami i serpentynami. Na ścianie widniał napis "Bal gimnazjalny 2017", okna były zakryte ciemnymi zasłonami, nadającymi klimat. Klasa 3d wpadła na pomysł, aby dekoracje balu zrobić w stylu brytyjskim. Z trzech szatni uczniowie zrobili sympatyczne "kawiarenki", przystroili je brytyjskimi budkami telefonicznymi i obrazkami. Stoliki nakryli obrusami, a na nich ustawili świeczki, które nastrojowo oświetlały pomieszczenia i sprawiły, że zwykłe szatnie nabrały niepowtarzalnego klimatu.

Wszyscy bawili się świetnie przy muzyce rewelacyjnego dj-a i naszego kolegi Patryka Woźniaka. Nawet nauczyciele dali się ponieść rytmom współczesnej muzyki. Dyskoteka trwała do północy, jednak wszyscy mieli ochotę tańczyć do białego rana!

Bal gimnazjalny na długo pozostanie w naszej pamięci. Mam nadzieję, że z większością rówieśników spotkam się we wrześniu.

Julia SZCZEPAŃSKA

Głos Budy

Zespół Szkół w Resku

 

 

        

 

 

Niech żyje bal…

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny