Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Podpisali porozumienie i... spawali [GALERIA]

Data publikacji: 07 września 2016 r. 19:06
Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2018 r. 07:09
Podpisali porozumienie i... spawali [GALERIA]
 

To tu powstają elementy największego dźwigu świata i części do pogłębiarek pracujących w nowym Kanale Panamskim. Chodzi o działającą od wiosny ub. roku fabrykę firmy Teleyard, pierwszego inwestora w szczecińskiej podstrefie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W środę (7 września) szefowie KS SSE i zachodniopomorski marszałek podpisali w zakładzie porozumienie o zacieśnieniu współpracy. Na koniec zwiedzili fabrykę i spróbowali sił w... spawaniu.

Określone w porozumieniu partnerstwo obejmuje m.in. tworzenie korzystnych warunków do rozbudowy infrastruktury terenów inwestycyjnych na Pomorzu Zachodnim, ich promocję, udział w targach itp. Strony chcą też wspierać rozwój szkolnictwa zawodowego w regionie oraz prowadzić wspólną politykę gospodarczą, by przyciągnąć innowacyjne firmy. Dzięki porozumieniu ma zostać opracowany wspólny system obsługi inwestorów.

–  Promocja i lepsze współdziałanie spowoduje, że jeszcze kilkaset hektarów gruntów na Pomorzu Zachodnim, w dobrych lokalizacjach i dobrze uzbrojonych, znajdzie nabywców – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Wspomniał, że Ministerstwo Rozwoju ma plany dotyczące wzmacniania specjalnych stref ekonomicznych.

– Mam nadzieję, że nasze porozumienie wpisuje się w te plany – zaznaczył.

Jak dodał prezes KS SSE Krzysztof Kielec, ideą przewodnią porozumienia jest skoordynowanie wszystkich działań i przedstawienie jeszcze bardziej atrakcyjnej oferty dla inwestorów.

Na Pomorzu Zachodnim KS SSE posiada 11 podstref. W szczecińskiej pierwszym inwestorem była firma Teleyard z belgijskiego holdingu Telemond. Zakład w Szczecinie produkuje metalowe konstrukcje dla branży morskiej.

– Rzeczywistość wyprzedza współpracę administracyjną, to dobry znak – skomentował podpisanie porozumienia Christopher Maas, prezes holdingu Telemond. Poinformował, że obecnie Teleyard zatrudnia 100 pracowników, a do końca 2017 r. powinno być ich 200.

Podpisanie porozumienia było okazją do zwiedzenia zakładu. Na koniec prezes Kielec i marszałek Geblewicz spróbowali sił w... spawaniu. Poinstruowani przez fachowców, połączyli blachy, na których były wycięte loga KS SSE i Pomorza Zachodniego.©℗

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mn
2018-01-19 07:01:57
spawacz to zawod ktory pozwoli zyc w kazdym zakatku świata.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA