wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kraj > Błaszczak: zostaną zbadane okoliczności tragedii w Suszku

Błaszczak: zostaną zbadane okoliczności tragedii w Suszku

Błaszczak: zostaną zbadane okoliczności tragedii w Suszku
Data publikacji: 2017-08-12 16:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 19:02
Wywietleń: 1049 288098

Okoliczności tragedii na obozie w Suszku zostaną zbadanie i będą wyciągnięte wnioski; te działania już podjęła prokuratura - powiedział w sobotę szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, straż pożarna skontroluje podobne obozy w całej Polsce.

W sobotę, szef MSWiA Mariusz Błaszczak wziął udział telekonferencji, podczas której odbierał meldunki dotyczące sytuacji w województwach dotkniętych nawałnicami.

Na obozie w Suszku (Pomorskie) przebywali harcerze z łódzkich okręgów ZHR, 140 dzieci i 30 opiekunów. Obóz został zniszczony przez nawałnicę, dwie osoby nie żyją, 20 jest rannych.

Błaszczak poinformował, że w sprawie okoliczności tego zdarzenia zostaną podjęte "działania wyjaśniające". "Te działania już podjęła prokuratura. Okoliczności tej tragedii zostaną zbadane i zostaną wyciągnięte wnioski" - mówił.

Jak zaznaczył, straż pożarna sprawdzi "co się dzieje w każdym z takich obozów". "Każdy obóz jest zarejestrowany w kuratorium oświaty. Sprawdzimy, co się dzieje w każdym z nich. Rozmawiałem z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej. Poszczególni komendanci powiatowi niezwłocznie wyjadą w miejsca, w których są zorganizowane te obozy, żeby sprawdzić przygotowanie i żeby być gotowym w sytuacji, która wymagałaby interwencji ze strony straży pożarnej" - podkreślił szef MSWiA.

Błaszczak podziękował też strażakom za "ofiarność i zaangażowanie" podczas usuwania skutków nawałnic. "To ofiarna postawa funkcjonariuszy i druhów straży pożarnej spowodowała, że akcje ratunkowe zostały przeprowadzone bardzo profesjonalnie, że życie, zdrowie i mienie tych którzy byli zagrożeni, zostało ochronione" - mówił.

Szef MSWiA poinformował, że rozmawiał z ministrem energii na temat skutków nawałnic i jak podkreślił, firmy energetyczne przystąpiły już do usuwania awarii. (pap)

Fot.: PAP/Jakub Kamiński 

Na zdj.: Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak (2L) i komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski (2P) podczas konferencji prasowej po wideokonferencji z komendantami wojewódzkimi PSP, 12 bm. w Komendzie Głównej PSP w Warszawie. Podczas odprawy szef resortu odebrał meldunki dotyczące sytuacji w województwach dotkniętych nawałnicami. Ich bilans to pięć ofiar śmiertelnych, ok. 30 rannych.

Komentarze

Gość Do Zygmunta...
Jak potrafili stworzyc sztuczna mgle w roku 2010... to "nie ma problema" i z wichura ??
2017-08-13 23:45:29
Zygmunt
"Badanie okoliczności"to formalność.I tak dowiemy się że to Tusk z Putinem zesłali tą wichurę.
2017-08-13 16:07:18
Lesna pustynia
Jak sama nazwa wskazuje, w tym Suszu i Upalach... byc moze korzenie drzew nie mialy sie czego trzymac i dlatego Wichura - tak latwo je "powywracala" ??
2017-08-12 22:36:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej