poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Kraj > Lekarze rezydenci wznawiają protest głodowy

Lekarze rezydenci wznawiają protest głodowy

Lekarze rezydenci wznawiają protest głodowy
Data publikacji: 2017-10-13 00:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 19:46
Wywietleń: 1138 296358

Lekarze rezydenci wznawiają zawieszony protest głodowy - poinformowali po czwartkowych wieczornych rozmowach w kancelarii premiera, które - jak podali - odbyły się bez udziału premier Beaty Szydło. Obecni byli minister zdrowia Konstanty Radziwiłł i minister Beata Kempa.

"Jesteśmy upokorzeni; już nie damy się naciągać i manipulować. Wierzyliśmy i ufaliśmy, ale już nie wierzymy i nie ufamy" - powiedział po rozmowach Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów OZZL.

"Zaproszono nas na spotkanie z panią premier, a tego spotkania nie było" - mówił, dodając, że to protestujący zwrócili się o spotkanie.

Wcześniej w czwartek lekarze złożyli w KPRM list do premier Beaty Szydło, że odmawiają udziału we wspólnym zespole, który miałby do 15 grudnia rozpatrzyć postulaty protestujących i wypracować rozwiązania w służbie zdrowia; jednak wieczorem poinformowali, że zawieszają protest głodowy na czas kolejnych rozmów ze stroną rządową.

Około 20 lekarzy rezydentów od 2 października prowadzi głodówkę w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Domagają się wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat. Chcą też zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

(pap)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

Ajj-waj
Nie Prawda i Sprawiedliwość tylko Prezes i Sekta. Prorok mówi członkom Sekty o zbliżającej się Wielkiej Prawdzie do której ON /wybraniec/ dojdzie i ogłosi całemu narodowi. Dyktator się nie myli - to naród nie dojrzał do jego idei rządzenia dla samego rządzenia. Teraz mały człowieczek potyka się o swoje nogi. Jedyna idea - to kłócić się ze wszystkimi.
2017-10-16 10:25:22
Odp. do - @rezydenci... (z godz. 09:59:39)
Ajj... boli was teraz Prawda i Sprawiedliwosc... booli i to bardzo boooli !!!
2017-10-16 00:00:17
pipi
Hipokryzja polityków PO. Teraz wspierają lekarzy, wcześniej ich lekceważyli..... – Nie widzę możliwości robienia reformy tylko pt. „kasa dla lekarzy” – grzmiała w 2007 r. w Ewa Kopacz, minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska. Z kolei jej sejmowy kolega, również b. minister zdrowia – Bartosz Arłukowicz – w 2012 r. oświadczył, że ówczesny „protest lekarzy to kolejna eskalacja ich żądań”..... Dzisiaj Kopacz i Arłukowicz stoją w pierwszym szeregu obrońców protestujących rezydentów.......
2017-10-15 10:17:50
Do: @rezydenci... bez "P"
Ty naprawdę jesteś czub !
2017-10-15 09:59:39
przepo
Za naukę zawodu tyle kasy? Za co? Za źle robione operacje? Za brak znajomosci lekòw? ja mam chorego w rodzinie to kpina, mam nawet kilka wypisòw ze szpitala robionych prxez rezydentòw, zamiast lekarz bym napisał idiota...MYSLE ZE ONI DOSTANA KASE ZE WZGLEDOW POLITYCZNYCH A NIE KOMPETENCYJNYCH, POPRA ICH WROGOWIE PIS A W NASTEPNYM ETAPIE TZW.INTELIGENCJA SPROWADZI LEKARZY AFGANCZYKOW I KENIJCZYKOW CZY NIGERYJCZYKOW, BY BYLO FAJNE MULTI-KULTKI I BY MOZNA BYLO WYBORCZA 3 RAZY DZIENNIE WYDAWAC I ZSYNCHRONIZOWAC Z MOZGIEM UZYTKOWNIKA SMARFONA ZA POMOCA BLUETUTCH...
2017-10-15 09:23:45
rezydenci... bez "P"
Przez 70 lat ( 1945 - 2015 ) Wschodniej PO-lityki w Polsce, siedzielisciwe ze Swoimi Rodzinami CICHO - a teraz nagle tylko w 2 lata chcecie Kanade z Ameryka ??
2017-10-15 00:29:59
przegląd głodujących
https://pbs.twimg.com/media/DMGR_NTW4AEl2Uf.jpg
2017-10-14 15:35:52
dunia
Pewnie, że ich znamy. Rano w niedzielę detektywa szajbnięty wujek zaczyna wiercić, bo robi remont, a w tym czasie wujenka odkurza. Potem wynoszą do zsypu śmieci i zostawiają przed zsypem. Wieczorek smoluchy "włańczają " pralkę "Frania". Przed 22 zaczyna się impreza, bo niedopity kolega wujka z chichocząca idiotką ściągają na "impre". Około 2 w nocy zjawia się Policja albo straż miejska i zapada kilkugodzinna cisza. A rano detektyw leci po browarka dla wujka na kaca.
2017-10-14 12:53:12
@dykta detektyw
Detektyw widzieć twoją bezradność - to nagroda. Tak nieuku, matołku zamiast uczyć się i czytać "mondre ksionżki" to siedzisz i klepiesz na forum swoje puste myśli. Byłeś, jesteś i zostaniesz infantylnym głupcem. Najgorsze jest to, że ja ciebie znam i znam twoją rodzinę. Mieć takich sąsiadów to skaranie, ciągle się kłócą, szczają po bramach, chleją, wymądrzają się, obgadują, kradną. Wy tez ich znacie?
2017-10-14 12:06:05
detektyw
syms=pustak
2017-10-14 10:29:54
woznica
Psy szczekają a karawana jedzie dalej
2017-10-14 10:27:34
@oberwator
Dołączyli by do ciebie obserwator. POPiSujesz się głupotą? Wiemy, jesteś tępy nierób, co nie wie, co zrobić z wolnym czasem.
2017-10-14 09:17:43
obserwator
przeciez te dzieci tam sie świetnie bawią!!!!!!!!!!!! na wysypisko smieci pracować!!!!!!!!!!!!!!
2017-10-14 09:10:43
smys
wiadomo=daro=max to klon (lekko przychlaśnięty). Wert=fido=Polak to drugi przychlast, tzn. klon. I cała dyskusja między jedną i tą samą osobą. został Pirx, który zapomniał z pośpiechu o dużych literach PO, o dacie 1945-2014. i o tym, że rezydenci to zmartwychwstali UB-cy. Więcej wpisów o nicku smys nie będzie. Cha-cha trollku :-) ...myślałeś młocie (wypierdku vel wyskrobku), że jesteś sprytny ?chi-chi.
2017-10-13 16:02:26
.
Szczeknąłeś do werta - no to do budy ! :-)))
2017-10-13 15:46:13
max
Gówniarzeria chce od razu po studiach zarabiać 7, 8 tys. zł! Tym szczeniakom którzy jeszcze niewiele umieją we łbach się przewraca, a cała ta szopka wspierana jest przez totalną opozycje, KOD i wrogie Polsce polskojęzyczne media! Gdzie ta dzieciarnia była jak rządziło PO i ich zarobki stały w miejscu??
2017-10-13 15:44:18
@wert
Skandalem jest to, że smarkacze żądają na dzień dobry 8 tysięcy! Skandalem jest to, że ten cały protest to polityczna hucpa kodziarstwa. Skandalem jest to, że protestującym nieźle się powodzi, czym się chwalili na portalach społecznościowych, a teraz udają biedaków.
2017-10-13 13:57:33
rezydent i prezydent
Wygląda, że te wszystkie komentarze napisała jedna osoba z rozdwojoną jaźnią. Pewnie zaraz będzie pisał/a jako pacjent i jako lekarz tego pacjenta. A potem doda, że jest dziadkiem lekarza i mama pacjenta. Pisze w pośpiechu to widać, bo "gubi " polska czcionkę. Pewnie ukradkiem w szpitalu, tak żeby salowy nie widział, co pisze.
2017-10-13 13:16:59
fido
rząd Szydło chce do końca zniszczyć służbę zdrowia
2017-10-13 11:42:01
Polak
Rezydenci, macie rację, Polacy są po Waszej stronie
2017-10-13 10:55:20
daro
Banda nierobów
2017-10-13 10:39:27
wert
To jest skandal jak rząd traktuje tych ludzi, ale widocznie służba zdrowia nie jest dla obecnej władzy priorytetem.
2017-10-13 07:53:48
Pirx
Tzw. rezydenci to po prostu stazysci tuz po studiach. Troche ookory im sie przyda. Walcza tylko o podwyzki dla siebie. W d.... maja pacjentow. Banda rozkapryszonych i rozpiesz zonych przez rodzicow lekarzy dzieciakow.
2017-10-13 07:38:51
sprawiedliwy
Lekarze Rezydenci powinni ogłosić strajk generalny w całej Polsce , Rząd z nimi walny nie chce udzielić pomocy i wyjaśnień . Pani Premier Szydło przyjdzie na spotkanie z Lekarzami Rezydentów dopiero jak Kanclerz Jarosław Kaczyński pozwoli. Nic się nie zmieni pod rządzami Szydło i Radziwiłła
2017-10-13 07:35:29
wiadomo
Podburzani przez kodziarzy chcą po prostu od razu mieć to samo, co ich starsi koledzy, czyli kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.
2017-10-13 07:08:26