czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Kraj > MON uzupełnił zawiadomienie ws. Donalda Tuska

MON uzupełnił zawiadomienie ws. Donalda Tuska

MON uzupełnił zawiadomienie ws. Donalda Tuska
Data publikacji: 2017-10-11 00:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 19:46
Wywietleń: 1173 296084
Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało 10 października  do Prokuratury Krajowej materiały uzupełniające zawiadomienie z 17 marca br. o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej przez Donalda Tuska - poinformowała ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz, rzecznik prasowy MON. 
- Wskazane działanie polegało na rezygnacji z umowy polsko-rosyjskiej z 1993 r. gwarantującej Polsce równe prawa i zawarciu umowy z Federacją Rosyjską o badaniu katastrofy smoleńskiej według załącznika 13 konwencji chicagowskiej - czytamy w komunikacie MON.
Prokuraturze Krajowej resort obrony przekazał m.in.: informację o trzech rozmowach telefonicznych 10 kwietnia 2010 r. premiera Donalda Tuska z premierem Władimirem Putinem i dwóch z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem wraz ze wskazaniem osób towarzyszących rozmowom i mających wiedzę na ich temat. Ponadto "chronologię podjęcia decyzji o sposobie badania katastrofy ze wskazaniem na kluczową rolę premiera Donalda Tuska, ministra obrony narodowej Bogdana Klicha, który wbrew ustawowemu obowiązkowi do 15 kwietnia 2010 r. nie powołał Komisji Badania Wypadków Lotnictwa Państwowego, uniemożliwiając prawne działanie polskim specjalistom w Smoleńsku, ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, który forsował badanie według załącznika 13, Edmunda Klicha, który działając jako przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych przyjął z rąk premiera Rosji Władimira Putina stanowisko członka komisji rosyjskiej." Do PK trafiły także meldunki przesyłane ze Smoleńska do min. Bogdana Klicha przez szefa Inspektoratu Ministerstwa Obrony Narodowej ds. Bezpieczeństwa Lotów płk. Mirosława Grochowskiego oraz ustalenia i ekspertyzy prawne dotyczące sposobu badania katastrofy smoleńskiej. 
(mg)



Komentarze

Pikuś
Janiger był jeszcze mlodszy.
2017-10-14 22:12:17
sierżant Nowak
Najwyższe odznaczenie dał parówie miśkowi, nawet monetę mu wybił, tylko za co ? Może nie dociekajmy, za co starszy pan kocha młodego chłopca.?
2017-10-13 08:47:24
Pikuś
Fakt są w książce poczytaj! a ponadto Macierewicz zerwał kontrakt na helikoptery i nie kupił żadnych innych, a także nie ma perspektyw na ich nabycie. Miał kupić drony, i gdzie one są? Ostrzegał przed bronią elektromagnetyczną, teraz buduje wojska cybernetyczne ha, ha, ha. Miał wyjaśnić katastrofę smoleńską a dzisiaj już jego pryncypał z Nowogrodzkiej przyznał, że nic z tego nie będzie. To są fakty na skuteczność tego tajemniczego gościa. A efektem jest mega osłabienie armii polskiej.
2017-10-13 01:03:57
123
Znowu donoszą na Polaka ,kiedy w końcu poznamy zapisy ostatniej rozmowy i nakaz lądowania ?
2017-10-12 17:49:54
do PO-rabanego
Zapomniałeś dodać, że nowa era rozpoczęła się w 2015 r. kiedy to kartofel i jego manekiny objęli rządy w IV RP i że redakcja m.in Kuriera to masoni, żydo-komuna, a naczelny to-tfu! motocyklista. Poza tym kto nie wierzy w Jarka ten nie Polak tylko sługus Angeli, Putina, Erdogana i Baby Jagi.
2017-10-12 10:09:28
cid
Czy w MONie pracują sami idioci ?
2017-10-12 07:29:14
@Pikuś
Fakty? Naiwniaczku.
2017-10-11 23:26:58
Dlugo, bardzo dlugo... PiS
Ojj... PO-stkomuszki, PO-nosi Was PO-nosi... bo boicie sie Prawdy, przestrzegania Prawa i Sprawiedliwosci - jak Ognia czy Diabel Swieconej Wody !!
2017-10-11 23:14:47
starszak
Dzieciaczki wam pistoleciki na wodę, a nie o wojnie rozmawiać, chyba że "podchody pif-paf". Obetrzyj gile :-)))
2017-10-11 21:39:43
Pikuś
Macierwicz i jego tajemnice, to ksieżka , którą czyta się jak dobry kryminał. Niestety należy sobie uzmysłowić, że fakty tam podane dotyczà człowieka, który obecnie kieruje polską armią. Niech sam się wytłumaczy, a potem będzie miał prawo donosić do prokuratury. Czy leci z nami polot? Na pewno nie w polskim wojsku, a to oznacza, że tak bezbronni jak dzisiaj, jeszcze nie byliśmy.
2017-10-11 21:26:09
Szczecinianin
Trzeba być niespełnym rozumu by składać takie fałszywe donosy na Tuska. Ale jak wiadomo Macierewicz spełnia ten warunek
2017-10-11 19:54:22
@tyle@Gosc
TUSK - przyjął kondolencje i uciekł ? , czy skoczył w buraki i wbił dziób w glebę jak struś , czy dał nura w norę jak tchórz by puszyć się jak paw w stolicy kapusty ?
2017-10-11 17:32:56
tera-peuta
Rozmowa świrów o polityce. PO-niżej.
2017-10-11 17:18:33
tyle
PiSowskie bolszewiki mogą skoczyć Panu Donaldowi Tuskowi.
2017-10-11 17:16:51
k
piszą ," PiS odpowie za ŁAMANIE DEMOKRACJI !" Jakiej demokracji - ludowej rodem z Związku Radzieckiego ?
2017-10-11 16:57:55
Mis
Mniej Panowie rozliczania, wiecej rekawki podkasac i do pracy
2017-10-11 16:16:03
do Antygościa
Czas opozycji nie skończył się, bo opozycja taka czy inna jest zawsze, a prominentni działacze PiS-u prędzej czy później odpowiedzą za łamanie prawa i niszczenie demokracji w Polsce. Żaden rząd nie trwa wiecznie, czyżbyś o tym zapomniał? I apeluję o kulturalne wyrażanie się, a nie używanie rynsztokowego języka, nawet teraz gdy prymityw doszedł do władzy.
2017-10-11 15:58:41
Do PO-nizszego Goscia...
s-PO-kojnie... PO-rozliczamy najpierw wg. ostatnich 70 lat ( tj. 1945-2015 ) i PO kolei...!!
2017-10-11 12:36:57
Sid
Macierewicz sam niedługo stanie przed sądem za swoją przestępczą działalność
2017-10-11 12:11:07
Antygosc
Heil Hitler gosciu! Wasz czas sie skonczyl. Parafrazujac tekst piosenki "Celina" mozna zaspiewac: " I od tad spoza krat, Czarny Klichu i Rudy Donek w pasiaczkach widza swiat"
2017-10-11 11:07:50
ob
do kryminalu z nim
2017-10-11 10:19:58
Gosc
Możecie Tuskowi naskoczyc wy parszywe nienawistne gnoje.Przyjdzie na was czas ,odplacimy tym samym.
2017-10-11 07:47:55