piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Kraj > Zrzucili kolegę z balkonu. Nagranie umieścili w sieci

Zrzucili kolegę z balkonu. Nagranie umieścili w sieci

Zrzucili kolegę z balkonu. Nagranie umieścili w sieci
Data publikacji: 2017-08-11 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 19:02
Wywietleń: 1299 287896

W Działoszynie (Łódzkie) dwaj chłopcy zrzucili swojego kolegę z nieogrodzonego balkonu. Zdarzenie zostało nagrane i umieszczone w internecie. Miejscowa policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Jak powiedział w piątek PAP Jacek Karczewski z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie Jacek Karczewski film trafił na skrzynkę mailową działoszyńskiej policji w czwartek. Widać na nim m.in. jak dwóch chłopców spycha trzeciego z balkonu. Chłopiec spada z ok. 3 metrów wysokości na ziemię. Po upadku płacze i zwija się z bólu. Wcześniej prosił kolegów, aby tego nie robili.

W związku z nagraniem policja rozpoczęła postępowanie w sprawie "podejrzenia popełnienia czynu karalnego przez osoby nieletnie".

Karczewski poinformował, że udało się już ustalić dane osobowe wszystkich uczestników zdarzenia. Było ich pięciu (wśród nich poszkodowany) w wieku 13-15 lat. Dwóch nastolatków brało bezpośredni udział w zrzuceniu kolegi z balkonu; trzeci filmował, a czwarty obserwował zajście. Wszyscy znają się.

Jak mówił, do zdarzenia doszło jeszcze w czerwcu. Policja ustala jego dokładną datę. Nadal gromadzony jest materiał dowodowy. Zwrócił również uwagę, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż ofiara nie doznała obrażeń.

Karczewski wyjaśnił, że ponieważ w zdarzeniu brały udział osoby nieletnie, to ich losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wieluniu. "Po zakończeniu postępowania zgromadzony materiał zostanie przesłany właśnie do tego sądu" - dodał. (PAP)

Fot. Dariusz GORAJSKI  (arch.)

Komentarze

Pytanie nr 2
A Kto i jak... zajmie sie ich Rodzicami czy Opiekunami ??
2017-08-12 01:03:22
hm
Czy zrzucenie tych młodocianych zwyrodnialców z balkonu komendy policji, z tej samej wysokości, nie byłoby zbyt łagodną karą?
2017-08-11 14:08:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi