sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Kultura > Kino pod oknem? Dlaczego nie!

Kino pod oknem? Dlaczego nie!

Kino pod oknem? Dlaczego nie!
Data publikacji: 2017-09-20 20:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-21 08:14
Wywietleń: 1062 293011

Na koniec lata ostatnia szansa na filmowe wieczory w plenerze. Stowarzyszenie "Oswajanie Sztuki" zaprasza na dwie sąsiedzkie projekcje filmowe na śródmiejskich podwórkach Szczecina.

"miejsce akcji: PODWÓRKO" to więcej niż pokazy filmów.

- Dzięki wsparciu programu Społecznik, mogliśmy wyjść w szczecińskie podwórka i znaleźć dwa, w których społeczność lokalna jest gotowa 
na wspólną pracę dla siebie i innych - tłumaczy Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki”, koordynatorka akcji.

Mieszkańcy decydowali, jakie zostaną wyświetlone filmy. Wybierali miejsce projekcji i wspólnie z organizatorami przygotują je na wydarzenie. Może ktoś zrobi ciasto, 
a ktoś inny herbatę?

- Mieszkańcy Śródmieścia cały czas nas zaskakują. To kolejne wydarzenie, które będziemy jedynie inicjować, bo realizacją zajmujemy się wszyscy - dodaje Rabińska. - To kino robione przez sąsiadów dla sąsiadów i dla mieszkańców Szczecina.

Pierwsza projekcja odbędzie się już w czwartek (21 września) o godz. 20:30 w kwartale 40 na podwórkach pomiędzy 
ul. Obrońców Stalingradu a ul. Śląską. Będzie ona finałem akcji „Park(ing) Day 2017”, która polega 
na przemianie miejsc parkingowych - na jeden dzień - w przestrzenie relaksu. Szczeciński, śródmiejski Park(ing) Day, także organizowany przez Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki”, zaplanowano tego samego dnia tuż obok - przy dawnej szkole „Maciuś” między godz. 17.30 a 20. Będzie można zobaczyć film pt. „Fúsi” w reżyserii Dagur Kári. Jest to świetnie zrealizowany dramat z 2015 roku opowiadający historię czterdziestoletniego mężczyzny, który wiedzie spokojne, poukładane życie, do momentu kiedy na kursie tańca poznaje dziewczynę o imieniu Sjöfn.

Drugi pokaz odbędzie się 26 września (wtorek) o godz. 20:00 na podwórku przy ul. Królowej Jadwigi 44 ("plomba" TBS). O tym, jaki film będzie można zobaczyć, zadecydują mieszkańcy. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” informują, że liczba miejsc jest ograniczona i warto przyjść wcześniej, najlepiej ze swoim krzesełkiem. Filmy będą wyświetlane w języku oryginalnym z polskimi napisami. Na obydwie projekcje wstęp wolny.

(isz)

Na zdjęciu: Jedna z wrześniowych imprez na podwórku kwartału nr 40.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

film
Sądząc po stanie szczecińskich kamiennie, na pewno będzie to jakaś tragikomedia.
2017-09-21 07:04:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi