wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Kultura > Pierwsza Noc Archiwów w Koszalinie

Pierwsza Noc Archiwów w Koszalinie

Pierwsza Noc Archiwów w Koszalinie
Data publikacji: 2017-06-14 15:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-14 15:13
Wywietleń: 528 268989

– Mamy nadzieję, że czerwcowa Noc Archiwów na stałe wpisze się w kalendarz imprez w mieście, tworząc tym samym wspaniały cykl, po kwietniowej Nocy w Bibliotece i majowej Nocy w Muzeum – przekonuje Joanna Woźniak z Archiwum Państwowego (AP) w Koszalinie.

Pierwsza Noc Archiwów odbędzie się w czwartek (15 czerwca). Potrwa od g. 14 do 23. Wydarzenie rozpocznie parada wehikułów szos ze Stowarzyszenia Klasyczny Koszalin. Trasa pojazdów będzie wiodła od ul. Franciszkańskiej 1 do siedziby AP przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2. 


Tam w programie m.in. są: historyczny obóz rycerski; warsztaty genealogiczne, kaligraficzne i czytania dawnego pisma; wystawy („Pamięć świata w Koszalinie”, „Cudze chwalicie, swego nie znacie... Skarby światowego dziedzictwa w polskich archiwach”); Targi Książki i spotkania z ich autorami; bookcrossing przy herbacie i kawie, rozgrywki szachowe, gry i zabawy dla każdego oraz stoiska gastronomiczne.


Około g. 20.30 coś dla duszy. Wystąpi Wacław Nowicki z zespołem. Na pewno nie zabraknie utworu „Odpowie ci wiatr” – polskiej wersji przeboju Boba Dylana, laureata Literackiej Nagrody Nobla.

Ogniste zakończenie Nocy Archiwów zaplanowano o g. 22.30. ©℗

(m)

Fot. archiwum

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej