sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Matury lepiej, lecz bez powodów do dumy

Matury lepiej, lecz bez powodów do dumy

Matury lepiej, lecz bez powodów do dumy
Data publikacji: 2017-09-13 12:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 1039 291837

Po sierpniowej poprawce matury o 7 proc. wzrosła w Zachodniopomorskiem grupa osób, które zdały ten egzamin. W  naszym województwie maturę w tym roku zdało więc w sumie 81 proc. uczniów. To jednak wciąż o 4-5 proc. mniej niż w kraju i okręgu – podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu.

W maju maturę w województwie zachodniopomorskim zdało jedynie 74 proc. osób przystępujących. Do zdawania egzaminów poprawkowych miały prawo tylko te osoby, które oblały wyłącznie jeden egzamin. W sumie 18 proc. z 26 proc. uprawnionych było do poprawiania egzaminów. Najwięcej, bo aż 21 proc. maturzystów nie zdało egzaminu z matematyki. Tu też po egzaminie poprawkowym odnotowano największy postęp, zdawalność wzrosła o 4 proc. Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej w sierpniu przystąpiło 2 339 zachodniopomorskich maturzystów. Zdawalność została poprawiona, ale na tle innych województw wypadamy słabo. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 13 września 2017 r.

Elżbieta Kubera

Na zdjęciu: Majowy egzamin maturalny w II LO w Szczecinie

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

poznaniak
Jesteśmy otwarci na zdolną młodzież. Zapraszamy do Poznania na nasze uczelnie.Oprócz wysokiego poziomu nauczania oferujemy prężnie działające organizacje studenckie.U nas poczujecie wielki świat- high live . Poznań to przepustka do lepszego życia.Ilość miejsc ograniczona. Matury z czerwonym paskiem będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.
2017-09-13 14:48:31
obserwator
U nas w Szczecinie nigdy nie było dobrze w szkolnictwie i oświacie. Poziom nauczania żenująco niski stąd takie wyniki.Szczecin w rankingach na szarym końcu i tych gimnazjalnych i tych uczelnianych.Może reforma PISU odwróci ten trend , tylko w tym nadzieja. Poziom szkolnictwa rzutuje potem na rozwój regionu , inwestycje itd. A od nas co lepsi maturzyści uciekają zagranice do Poznania , Wrocławia, Warszawy. Firmy mają potem problemy z biznesem bo kadra menadżerska u nas po Uniwersytecie technologicznym nic nie reprezentuje.
2017-09-13 13:31:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi