sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Przed nami święto nauki

Przed nami święto nauki

Przed nami święto nauki
Data publikacji: 2017-09-14 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 956 291992

"Wpływ cywilizacji na człowieka" - ten wykład na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Piastów 40 b w poniedziałek 18 września o g. 17 zainauguruje XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki. Impreza przygotowana jest przez uczelnie publicznie i niepubliczne Szczecina i Koszalina pod organizacyjnym kierownictwem Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego.

W ramach festiwalu odbywać się będą wykłady, warsztaty, wystawy, pokazy, ćwiczenia, różnorodne tematycznie zajęcia – począwszy od nauk technicznych, poprzez nauki morskie, astronomiczne, przyrodnicze aż po humanistyczne czy filologiczne. Celem festiwalu jest pobudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowców regionu zachodniopomorskiego i sposobów ich praktycznego zastosowania.

Wyższe uczelnie Szczecina i Koszalina otwierają drzwi sal wykładowych, laboratoriów i pracowni dla wszystkich zainteresowanych osób. Różnorodną ofertę przygotowały również szczecińskie instytucje: Książnica Pomorska, Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej oraz Archiwum Państwowe. Wśród tak wielu propozycji każdy znajdzie interesujące tematy.

Co w programie? M.in. wykład o śmiechoterapii, wykład "Jak Pitagorasa i Bacha połączył Hertz czyli o strunach, strojach i częstotliwości", pokaz drukowania w trzech wymiarach oraz bezpiecznych detonacji, warsztaty z izolacji DNA czy "Kilka prawd o rozwoju psychoseksualnym".

W niektórych przypadkach konieczne jest wcześniejsze wpisanie się na listę uczestników w jednostkach odpowiedzialnych za dany punkt programu festiwalu. Program jest aktualizowany na bieżąco na stronie festiwalu: www.festiwal.stn.szczecin.pl.

Impreza potrwa do 22 września.

(as)

Na zdjęciu: Tak wyglądała inauguracja jednej z poprzednich edycji festiwalu.

Fot. Robert Wojciechowski 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi