sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Nauka > Rekrutacja na PUM

Rekrutacja na PUM

Rekrutacja na PUM
Data publikacji: 2017-05-17 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-17 20:37
Wywietleń: 448 256801

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, najlepsza uczelnia w regionie wedle rankingu "Perspektyw", ogłosił rozpoczęcie rekrutacji. Na maturzystów czeka 13 kierunków.

W ofercie edukacyjnej znalazły się: studia lekarskie, studia lekarsko-dentystyczne, higiena dentystyczna, analityka medyczna, biotechnologia, administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, psychologia zdrowia oraz ratownictwo medyczne. PUM chce przyjąć 1396 osób. Na oficjalnej liście dostępnych kierunków nie ma farmacji, o której utworzenie uczelnia od kilku lat zabiega, ale to nie znaczy, że się na niej nie pojawi.

- Farmacja uzyskała pierwszą pozytywną opinię i jest obecnie na kolejnym etapie oceny. Wierzymy, że do lipca 2017 roku otrzymamy
pozytywną opinię i zgodę na uruchomienie studiów, na które chcemy przyjąć 60 osób - informuje Kinga Brandys z PUM.

Największym wzięciem na PUM cieszą się oczywiście kierunek lekarski oraz lekarsko-dentystyczny. W ub. roku uczelnia odnotowała rekordowe zainteresowanie. Na tym pierwszym kierunku o jedno miejsce walczyło 15 osób, na tym drugim - 18.

Przypomnijmy, że PUM rozpoczął budowę dla swoich studentów Centrum Symulacji Medycznych. Ten nowy obiekt ma w olbrzymim stopniu wpłynąć na kształt edukacji młodych ludzi - dzięki m.in. fantomom mają być oni lepiej przygotowani do praktycznej strony swoich zawodów. ©℗

(as)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Co to znaczy
"walczyło" - egzaminy wstępne są, czy konkurs świadectw?
2017-05-17 20:28:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi