Boks. Dwa srebrne medale

Data publikacji: 12 sierpnia 2017 r. 22:15
Ostatnia aktualizacja: 13 sierpnia 2017 r. 23:48

Podczas rozgrywanych we włoskiej Cascii 8. Mistrzostw Unii Europejskiej w boksie seniorek, dwa srebrne medale wywalczyły reprezentantki Skorpiona Szczecin; Sylwia Kusiak w wadze +81 kg i Hanna Solecka w wadze do 69 kg.

S. Kusiak w pojedynku półfinałowym zmierzyła się z najlepszą aktualnie włoska pięściarka wag 81 i +81 kg, Anną Lisą Ghilardi i po walce w niezłym tempie, pokonała faworytkę gospodarzy jednogłośnie na punkty.

W sobotnim finale zawodniczka ze Szczecina skrzyżowała rękawice z aktualną brązową medalistką mistrzostw świata i Europy, Turczynką Sennur Demir, którą pokonała w półfinale ostatnich mistrzostw Europy w Sofii, ale tym razem rywalce udał się rewanż i po zaciętym boju zwyciężyła na punkty 4:1.

H. Solecka w półfinale pokonała 4:1 o rok młodszą zawodniczkę gospodarzy, Monicę Floridię, a w walce o złoty medal zmierzyła się z aktualną brązową medalistką mistrzostw świata z Astany (2016), Niemką Nadine Apetz, której wyraźnie uległa 0:5.

W mistrzostwach startowała jeszcze trzecia zachodniopomorska reprezentantka, Elżbieta Wójcik z Róży Karlino w wadze do 75 kg, która startu nie zaliczy jednak do udanych, gdyż już w 1/8 finału przegrała z Włoszką Assuntą Canforą.©℗ (mij)