Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Bukołaz w strugach deszczu [GALERIA]

Data publikacji: 22 października 2016 r. 19:42
Ostatnia aktualizacja: 22 października 2016 r. 19:42
Bukołaz w strugach deszczu
 

W SOBOTĘ w Puszczy Bukowej, pod patronatem naszej redakcji, odbyły się biegi Bukołaza, w których wystartowało blisko 300 osób, a kibiców było drugie tyle, choć sportowa rywalizacja toczyła się w strugach ulewnego deszczu.

W ekstremalnym górskim przełajowym półmaratonie, który ukończyli wszyscy startujący (97 osób), zwyciężył z bardzo dobrym czasem 1.29.39,7 Bartosz Drobczyński (Puszczyk Bukowy Szczecin) przed Michałem Sieczkowskim (Szczecin) i Januszem Żywickim (KB Pionier Szczecin). W biegu rekreacyjnym na 6 kilometrów wzięło udział 66 biegaczy, a tylko jedna osoba nie ukończyła rywalizacji. Wygrał Piotr Kuchta (KB Pionier Szczecin) przed Andrzejem Wojnachem (Szczecin) i Pawłem Wiśniewiczem (12. Brygada Zmechanizowana Szczecin). W biegu na 600 metrów wystartowało 21 dzieci i wszystkie dobiegły do mety, a triumfowała Weronika Baranowska wyprzedzając Marcina Najmarka (oboje Szczecin) i Wojciecha Misarko (Nowogard). W rywalizacji milusińskich na 300 metrów wystartowało 104 młodych biegaczy, a linię mety minęło 102. Najlepszym okazał się Bartosz Łozicki wyprzedzając Kacpra Góralskiego i Kamila Siąkajło (wszyscy Szczecin).

Miejscem startu i mety była Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, zwana potocznie Szkołą na Skale, gdzie przez cały czas imprezy trwał też festyn ekologiczny i jarmark. Można było coś zjeść, a deszczowa pogoda nie odstraszyła licznych uczestników i kibiców, którzy przybyli z całego miasta oraz innych miejscowości. Widzieliśmy sporo żołnierzy i leśników, ale przede wszystkim rodziców z dziećmi i to nawet 3-letnimi.
 

Od samego początku zamysłowi Bukołaza przyświecało połączenie sportu i turystyki z poszanowaniem historycznej tożsamości, więc nie zabrakło treści patriotycznych. Przybliżono sylwetki wielkich polskich olimpijczyków z poprzedniego wieku, upamiętniono dumny okres państwowości II Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polskie Państwo Podziemne. W pakiecie startowym zawodnicy otrzymali m.in. pamiątkowe koszulki i medale oznaczone godłem Polski (niepodległościowy wzór, z którym Polscy sportowcy wystąpili na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles w 1932 r. i w Berlinie w 1936 r.) oraz znakiem Polski Walczącej. ©℗ (mij)

Mimo deszcze, w sobotnich biegach po Puszczy Bukowej wystartowało blisko 300 osób.
Fot. Dariusz GORAJSKI



REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA