Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Futsal. Porażka Pogoni 04 na pożegnanie

Data publikacji: 22 kwietnia 2018 r. 20:53
Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2018 r. 20:53

Ekstraklasa futsalu: AZS UŚ Katowice - POGOŃ ’04 Szczecin 5:0 (2:0); 1:0 Pękala (12), 2:0 Hewlik (18), 3:0 Musiał (31), 4:0 Pękala (34), 5:0 Salisz (37).

POGOŃ ’04: Szklarz, Koszmider - Hajdukiewicz, Kondiukh, Jakubiak, Czepielewski, Jurys, Jurczak, Czajkowski, Kawczak, Maćkiewicz

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego szczecińska zero-czwórka wysoko uległa katowickim akademikom, choć początek meczu wcale tego nie zapowiadał. Pierwsze dziesięć minut spotkania było wyrównane, a nasz zespół miał szanse objęcia prowadzenia po strzałach m.in. Jakubiaka i Maćkiewicza. Szczęście sprzyjało natomiast gospodarzom, którzy do przerwy zdobyli dwa gole, ale pierwsza połowa była mimo wszystko wyrównana.

Niestety, po zmianie stron na parkiecie dominowali już niepodzielnie gospodarze, a osłabiona kadrowo szczecińska ekipa nie była w stanie dotrzymać rywalom kroku.

Szczecinianie zakończyli rozgrywki na 8. miejscu i grać teraz będą w grupie spadkowej, a dotychczas zdobyte punkty dzielić się będzie na pół. Dwa ostatnie zespoły opuszczą ekstraklasę (Słomniczanka jest już tego pewna, bo wycofała się z rozgrywek), a trzeci od końca zespół będzie jeszcze musiał walczyć o utrzymanie w barażach z jednym z I-ligowców. ©℗ (mij)