Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Futsal. Remis Pogoni ’04

Data publikacji: 25 marca 2017 r. 22:17
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2017 r. 22:17

EKSTRAKLASA FUTSALU: AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI Gdańsk - POGOŃ ’04 Szczecin 3:3 (0:2); 0:1 Jurczak (11), 0:2 Maćkiewicz (14), 1:2 Cyman (27), 1:3 Maćkiewicz (29), 2:3 Kreft (30), 3:3 Depta (35).

POGOŃ ’04: Lasik, - Bugański, Jakubiak, Jonczyk, D. Solecki, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Cymański

Mecz rozpoczął się od ataków szczecinian, a bramkę mogli zdobyć D. Solecki i Jonczyk, aż wreszcie sztuka udała się Jurczakowi po podaniu Kubika. Trzy minuty później po źle rozegranym rzucie rożnym przez gospodarzy, Jurczak przechwycił piłkę, a po kontrze Maćkiewicz podwyższył rezultat.

Po niespełna pół godzinie gry akademicy zdobyli kontaktowego gola. Minutę i 14 sekund potrzebowała zero-czwórka by odzyskać 2-bramkowe prowadzenie po strzale z trudnej pozycji Maćkiewicza, dla którego było to już drugie celne trafienie. Po zamieszaniu podbramkowym wkrótce gospodarze znowu złapali kontakt, a na niespełna sześć minut przed końcem Depta strzałem z bliska doprowadził do wyrównania.

Bardzo dużo działo się w ostatnich sekundach, w których były szybkie akcje i przechwyty, ale po bardzo emocjonującym pojedynku skończyło się ostatecznie na podziale punktów.

- Nie był to nasz najlepszy mecz i chodzi mi nie tylko o brak sił w końcówce... - podsumował Adam Jonczyk.©℗ (mij)