czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Gimnastka sportowa. Mistrzostwa Europy w Szczecinie

Gimnastka sportowa. Mistrzostwa Europy w Szczecinie

Gimnastka sportowa. Mistrzostwa Europy w Szczecinie
Data publikacji: 2017-11-13 18:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13 20:19
Wywietleń: 474 301010

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa w sprawie organizacji przez Miasto Szczecin mistrzostw Europy w gimnastyce sportowej, które odbędą się od 10 do 14 kwietnia 2019 roku. Podczas spotkania oficjalnie podpisano stosowną umowę pomiędzy szczecińskim magistratem i Polskim Związkiem Gimnastycznym.

- Długo trwały rozmowy, które poprzedziliśmy wnikliwym zastanowieniem i odbyliśmy też rekonesans na mistrzostwa Europy do Rumunii, w efekcie czego zadecydowaliśmy, że warto, bo gimnastyka sportowa to bardzo widowiskowa dyscyplina, a ponadto kształci narybek do wielu innych sportów, gdyż zapewnia wszechstronną sprawność fizyczną - powiedział Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. - Zawody odbędą się w Arenie Szczecin i wymagają aż trzech zestawów sprzętowych. Jeden będzie w hali widowiskowo-sportowej, a dwa pozostałe rozgrzewkowe, w namiotach zlokalizowanych w pobliżu. Koszt tych zestawów to 4 miliony złotych, ale tylko część z tego kupimy, by później doposażyć szczecińskie obiekty. Na imprezę planujemy wydać od 2 do 2,5 miliona złotych.

- W Szczecinie byłam nie raz i cieszę się, że tu będą mistrzostwa, bo klimat do gimnastyki jest odpowiedni - stwierdziła Barbara Stanisławiszyn, prezes Polskiego Związku Gimnastycznego. - Impreza będzie miała sporą rangę, bo odbędzie się w roku przedolimpijskim i powinni przyjechać wszyscy najlepsi. Spodziewamy się przyjazdu aż 600-700 sportowców oraz osób towarzyszących. Do rozdania będzie 30 medali w indywidualnych konkurencjach: 6 męskich i 4 kobiecych. Umowa wymaga jeszcze podpisu prezesa Europejskiej Unii Gimnastycznej, ale to tylko formalność, bo klamka już zapadła.

- Po urodzeniu córeczki, która ma już 5 miesięcy, postaram się wrócić do sportu i przygotować do startu w mistrzostwach Europy, a udział w nich chciałby też wziąć mój mąż Roman Kulesza - powiedziała szczecinianka Marta Pihan-Kulesza.

- Oprócz mistrzowskiej pary, Marty i Romana, mamy jeszcze niezwykle utalentowaną 12-letnią Dagmarę Pyzio, której prognozuję wielką karierę, ale ze względów regulaminowych nie wystąpi w mistrzostwach Europy ani igrzyskach olimpijskich w Tokio, bo jest jeszcze za młoda - powiedział szczeciński trener i działacz gimnastyki Jarosław Duda. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Czytelnik Łukasz
No to nawywijaliśmy. A tak na poważnie to bardzo się cieszę. Kolejne mistrzostwa kontynentu w naszym mieście. Jesteśmy widoczni w świecie.
2017-11-13 20:02:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny