Data publikacji: 14 kwietnia 2018 r. 20:02
Ostatnia aktualizacja: 15 kwietnia 2018 r. 10:36

Spójnia Stargard - Biofarm Poznań 86:75 (17:24, 20:14, 26:11, 23:26)

Spójnia: Pabian 23, Bręk 14, Czujkowski 12, Dymała 10, Fraś 8, Pytyś 6, Wilczek 5, Raczyński 4, Koziorowicz 2

Od zwycięstwa rozpoczęli fazę play-off koszykarze Spójni. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym najlepsza drużyna fazy zasadniczej pokonała Biofarm. Bohaterem meczu był Pabian. Skrzydłowy Spójni trafiając 9 z 16 rzutów i zbierając 8 piłek potwierdził, że nieprzypadkowo trenerzy pierwszoligowych drużyn wybrali go graczem sezonu zasadniczego.

Początek meczu dość niespodziewanie przebiegał pod dyktando Biofarmu. Goście w I kwarcie grali zdecydowanie skuteczniej od Spójni i zdobyli 24 punkty. Był to spory wyczyn, bo w kolejnych dwóch kwartach zaledwie podwoili swój dorobek.

Spójnia po słabym początku spotkania w drugiej odsłonie złapała właściwy rytm, a w trzeciej rozbiła rywali uzyskując 16-punktowe prowadzenie. Biofarm poderwał się jeszcze do walki w decydującej kwarcie, ale zbliżył się na siedem punktów, a ostatecznie i tak przegrał różnicą 11 oczek.

Rywalizacja w play-off toczy się do trzech zwycięstw, a drugi mecz rozegrany zostanie w niedzielę w Stargardzie. (woj)