Koszykówka. Zwycięska strzelanina Kinga

Data publikacji: 23 października 2016 r. 15:36
Ostatnia aktualizacja: 23 października 2016 r. 15:36

Koszykarze Kinga Szczecin stracili w meczu z Turowem Zgorzelec aż 105 punktów, ale mimo to wygrali mecz z liderem tabeli. Potrzebna była dogrywka, którą lepiej rozegrali gospodarze. W obecnym sezonie to był najbardziej ofensywny mecz.

Szczecinianie mogli mecz rozstrzygnąć już w normalnym czasie gry. Przy stanie 90:91 wykonywali rzuty wolne na niecałą sekundę przed zakończeniem meczu. Było jasne, że jak Taylor Brown trafi dwa razy, to goście nie zdążą już odpowiedzieć. Zawodnik Kinga zdobył jednak tylko jeden punkt i potrzebna była dogrywka.

W dodatkowych pięciu minutach gospodarze dominowali już niepodzielnie. Wynik mógłby wskazywać, że dogrywka była zacięta, ale tak nie było. Goście popełniali proste straty, a szczecinianie umieli wykorzystać potencjał swoich najlepszych zawodników: Robinsona, Kikowskiego, oraz Browna.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy był Kikowski, ale na szczególne słowa uznania zasłużyli też Amerykanie. Robinson zakończył mecz z 9 asystami, 5 przechwytami i jednym blokiem, natomiast Brown był najlepiej zbierającym zawodnikiem meczu - zaliczył 9 zbiórek.

King Szczecin - PGE Turów Zgorzelec 107:105 (22:19, 23:26, 21:23, 25:23, 16:14)

Punkty dla Kinga zdobyli: Kikowski - 27, Brown - 22, Robinson - 17, Nowakowski - 15, Robbins - 9, Garbacz - 8, Łukasiak - 7, Kulon - 2. (par)