Lekkoatletyka. Lisek trzeci w Eugene

Data publikacji: 28 maja 2017 r. 07:55
Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2017 r. 07:55

Zawodnik OSOT Szczecin Piotr Lisek z wynikiem 5,81 zajął trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce podczas mityngu Diamentowej Ligi w Eugene (USA).

Halowy mistrz Europy i rekordzista Polski wystartował w silnie obsadzonym konkursie. Trzecia lokata i wynik 5,81 zapewniły mu prawo startu w letnich mistrzostwach świata. Zwyciężył Amerykanin Sam Kendricks - 5,86. 25-letni tyczkarz jest zadowolony ze swojego startu. Wynik 5,81 jest obecnie czwartym rezultatem na świecie.

W Eugene wystartowała jeszcze inna reprezentantka Szczecina Sofia Ennaoui, któa w rywalizacji na 1500 m uplasowała się na 10 pozycji z czasem 4.05,74. Również zawodniczka MKL Szczecin uzyskała tym samym minimum na sierpniowe mistrzostwa globu. Triumfowała mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Kenijka Faith Chepngetich Kipyegon.

Cykl Diamentowej Ligi, składający się w tym roku z 14 mityngów, odbywa się po raz ósmy. Pierwsze zawody zostały rozegrane 5 maja w stolicy Kataru Dausze, a następne w Szanghaju.

Główną nagrodą jest diamentowe trofeum oraz czek na 40 tysięcy dolarów. Pula nagród wynosi osiem milionów dol. (m.in. zwycięzcy konkurencji w każdym z mityngów otrzymują 10 tys.).

Rywalizacja zakończy się 1 września w Brukseli. (par)