Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Arka lepsza od Pogoni

Data publikacji: 26 marca 2017 r. 16:02
Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2017 r. 16:02

Drużyna AP Pogoni Szczecin doznała pierwszej porażki w rozgrywkach MLJM. Przegrała na własnym boisku z Arką Gdynia 0:1 (0:0) po golu Markiewicza (67).

Pierwsza połowa była wyrównana. Szczecinianie dotrzymywali kroku o rok starszym rywalom. Dwukrotnie próbowali zaskoczyć przeciwnika strzałami z dystansu. Za każdym razem strzelał reprezentacyjny rozgrywający Paweł Jachno. Za pierwszym razem piłka minęła bramkę, za drugim padła łupem bramkarza.

Pomocnik Pogoni jeszcze trzy dni temu rywalizował w meczu reprezentacji Polski przeciwko Francji. W meczu przeciwko Arce starał się być w centrum wydarzeń, ale w końcówce wyraźnie zabrakło mu już sił.

Przewaga gości uwidoczniła się po przerwie. Podopieczni trenera Tychowskiego zostali całkowicie zdominowani. Mieli problem z wydostaniem się z własnej połowy boiska, nie potrafili przetrzymać piłki, ani przenieść ciężaru gry na połowę rywala. Szybko tracili piłkę, nie radzili sobie z agresywnym atakiem gości.

Arka jedyną bramkę zdobyła z kontry. Markiewicz wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Pogoni i strzałem w długi róg pokonał Hoffmana. Szczeciński bramkarz wcześniej imponował pewnością siebie, ratował szczeciński zespół w trudnych sytuacjach, na wyróżnienie zasłużył też błyskotliwy skrzydłowy Rościszewski, który jednak w akcjach ofensywnych był osamotniony i pozbawiony wsparcia. ©℗ (par)