Piłka nożna. Lech przegrał z Basel (FILM)

Data publikacji: 29 lipca 2015 r. 14:34
Ostatnia aktualizacja: 01 sierpnia 2015 r. 11:24

Piłkarze Lecha Poznań przegrali z mistrzem Szwajcarii Basel 1:3 i mają bardzo małe szanse awansu do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Porażka w konfrontacji z Basel oznaczać będzie, że Lech zagra w IV rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Rewanż za tydzień w Bazylei, który dla Basel wydaje się tylko formalnością.

Polski zespół po raz ostatni w fazie grupowej Ligi Mistrzów występował 19 lat temu.

Na stronie 24kurier.pl informowaliśmy na bieżąco o wydarzeniach na stadionie w Poznaniu.

Lech - Basel 1:3 (1:1) 0:1 Lang (34), 1:1 Pawłowski (35), 1:2 Janko (77). Czerwone kartki: Kedziora (Lech, 65) i Kxaka (90, Basel)

Lech rozpoczął mecz w składzie: Buric - Kedziora, Kamiński, Kadar, Douglas - Trałka, Linetty - Formella (69, Ceesay), Hamalainen (75, Lovrencsics), Pawłowski - Thomalla (55, Robak).

- 15 min. Pierwszy kwadrans nie upłynął pod znakiem dużych emocji. Drużyny grają ostrożnie, nie ryzykują, dobrze kryją, a poszczególne formacje wzajemnie się wspierają. Brakuje miejsca na przeprowadzenie akcji. Lech miał jedną znakomitą okazję, ale Thomalla w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości spudłował.

- 30 min. W drugim kwadransie gra jest bardziej płynna, ale obie drużyny wciąż grają bezpiecznie. Goście są w ataku pozycyjnym, ale Lech trzyma przeciwnika daleko od swojej bramki. Świetnej okazji do strzelenia bramki da Basel nie wykorzystał Bjarnason.

- 34 min. Goście uzyskali prowadzenie po stałym fragmencie gry. Pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową zdobył Lang. 0:1.

- 35 min. Lech szybko wyrównał i też po akcji z rzutu rożnego. Atomowym strzałem popisał się Pawłowski, piłka odbiła się od poprzeczki już za linią bramkową, wyszła w pole, a Thomalla na wszelki wypadek dobił piłkę do pustej bramki głową.

- 45 min. Lech do przerwy remisuje 1:1 i to na pewno nie jest dobry wynik dla mistrza Polski. Gospodarze raz zgubili koncentrację w polu karnym, ale zdołali się szybko otrząsnąć. Po przerwie muszą zagrać odważniej.

- 55 min. Pierwsza zmiana w Lechu. Na boisku pojawił się były napastnik Pogoni Szczecin, Marcin Robak.

- 65 min. Dramatyczny moment dla Lecha. Kędziora fauluje w polu karnym Bjarnasona, a sędzia pokazuje mu czerwoną kartkę i dyktuje rzut karny. Jedenastki nie wykorzystuje jednak Gashi. Buric broni. Sytuacja Lecha jednak bardo trudna.

- 69 min. Trener Skorża reaguje na usunięcie z boiska prawego obrońcy i za prawefo pomocnika Formelle wprowadza Ceeseya, który ma zastąpić Kędziorę.

- 75 min. Ostatnia zmiana w Lechu. Hamalainena zastępuje Lovrencsics.

- 77 min. Gospodarze tracą drugiego gola i znów po stałym fragmencie gry. Dalekiego dośrodkowania nie przecina Douglas, a rezerwowy Janko z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki Burica.

- 90 min. Kalla wykorzystuje dokładne podanie zza plecy stoperów, wykorzystuje sytuację sam na sam i ustala wynik na 1:3. Kilkadziesiąt sekund później czerwoną kartkę otrzymuje Kxaka z Basel.

- 90 min. Koniec meczu. Lech przegrywa i ogranicza szanse awansu do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów do minimum.

Zobacz, w jakich okolicznościach Lech przegrał na własnym boisku z Basel.