czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Lipski przebiera w ofertach

Piłka nożna. Lipski przebiera w ofertach

Piłka nożna. Lipski przebiera w ofertach
Data publikacji: 2017-05-16 18:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 22:42
Wywietleń: 394 257898

23-letni wychowanek Salosu Szczecin Patryk Lipski najprawdopodobniej trafi wkrótce do jednego z klubów zagranicznych. Piłkarz rozwiązał kontrakt z Ruchem Chorzów z winy klubu, ma kartę na ręku i może przebierać w ofertach.

Już w okresie letnim poprzedniego roku Lipski miał poważną ofertę z Lechii Gdańsk. Klub znad morza oferował Ruchowi za piłkarza 1,5 mln zł., a piłkarzowi proponował pensję w wysokości 60 tys zł. Transferowi sprzeciwił się jednak trener Waldemar Fornalik, który na Lipskim chciał budować siłę drużyny.

Dziś Lipski jest wolnym piłkarzem i może liczyć na znacznie bardziej atrakcyjną ofertę, jak rok temu z Lechii. Raczej małe są szanse na to, że wyścig o młodzieżowego reprezentanta Polski wygra któryś z polskich klubów.

Belgijskie media spekulują, że zawodnikiem poważnie zainteresowany jest Anderlecht Bruksela, który latem straci najprawdopodobniej swojego najlepszego i najbardziej utalentowanego pomocnika Youriego Tielemansa i chce go zastąpić piłkarzem ze Szczecina.

Belgia, to był kierunek, jaki obrał też inny były zawodnik Salosu Filip Starzyński. W znacznie słabszym klubie od Anderlechtu, Lokeren nie zdołał się jednak przebić i wrócił do Polski, ale nie do żadnego z topowych klubów, ale do Zagłębia Lubin.

O pozyskaniu Lipskiego mówi się też w kontekście niemieckiego Mainz i francuskiego Nantes. W tym ostatnim grał w kończącym się sezonie inny były piłkarz Ruchu Mariusz Stępiński i nie poradził sobie. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

bolo48
czemu kasujecie komentarz ;) szmal?!
2017-05-16 21:06:51
niebiescy forever
you will never walk alone
2017-05-16 20:14:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny