czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Powołania dla młodych portowców

Piłka nożna. Powołania dla młodych portowców

Piłka nożna. Powołania dla młodych portowców
Data publikacji: 2017-02-17 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-17 15:04
Wywietleń: 406 215395

Trener reprezentacji Polski U-17 (rocznik 2000) Robert Wójcik powołał zawodników na trzy mecze eliminacji mistrzostw Europy U-17.

Turniej odbędzie się w dniach 10-15 marca, a Polacy zmierzą się z Hiszpanią (10 marca), Portugalią (12 marca) i Grecją (15 marca). Wśród powołanych znalazło się dwóch piłkarzy Pogoni Szczecin: Marcel Stefaniak i Maciej Żurawski.

Dla tego pierwszego to powrót do reprezentacji w najbardziej oczekiwanym momencie. W rywalizacji z renomowanymi rywalami będzie mógł potwierdzić wysoką formę i progres, jaki poczynił w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Stefaniak podczas zimowych przygotowań zagrał w kontrolnym meczu Pogoni z Kotwicą, ale wtedy wystąpiło wielu zawodników z drugiej drużyny. W rundzie jesiennej piłkarz dzielił swoją aktywność pomiędzy mecze w drugiej drużynie i zespole juniorów, choć w rozgrywkach CLJ byli od niego piłkarze o dwa lata starsi.

Latem z Pogoni odejdzie Mateusz Lewandowski. Wobec tego awans Stefaniaka do pierwszej drużyny możliwy będzie już podczas najbliższej przerwy w rozgrywkach. W Pogoni bardzo liczą na to, że piłkarz ten szybko powalczy o miejsce w pierwszej drużynie.

Żurawski zagrał w niedawnym turnieju w La Mandze i spisał się znakomicie. W każdym ze spotkań grał w wyjściowym składzie, a w pojedynku z Czechami zaliczył ładną asystę. W gronie kandydatów do reprezentacji z rocznika 2000 byli też: Michał Sacharuk, Błażej Starzycki i Adrian Benedyczak. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny