Piłka nożna. Świt z pucharem

Data publikacji: 25 maja 2016 r. 20:45
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2016 r. 22:43

Finał Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego: MKP Szczecinek - ŚWIT Skolwin 0:2 (0:1); 0:1 O. Szczepanik (16), 0:2 Kronkowski (90).

ŚWIT: Dąbrowski - Odlanicki, Kołodziejski, Kronkowski, Kotus - Jóźwiak (75 Graś), O. Szczepanik, G. Szczepanik, Ładziak (46 Krawiec), Walków (58 Filipowicz) - Krystek (88 Garlej)

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando III-ligowców, których dopingowała blisko 100-osobowa grupa kibiców ze Skolwina. Efektem był gol zdobyty po kombinacyjnej akcji i strzale w długi róg w wykonaniu O. Szczepanika.

Po przerwie więcej z gry mieli IV-ligowcy ze Szczecinka, a podopieczni Artura Malińskiego nastawiali się głównie na kontry. Wynik ustalony został w ostatniej minucie po rzucie rożnym i strzale Kronkowskiego.

Świt zdobył Puchar Polski na szczeblu województwa i awansował do rozgrywek centralnych.©℗ (mij)

Na zdjęciu: Świt Skolwin (w białych strojach) wkracza na piłkarskie salony