Piłka nożna. W sparingu Pogoń pokonała Zagłębie

Data publikacji: 27 czerwca 2017 r. 19:38
Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca 2017 r. 19:55
Pogoń wygrała z Zagłębiem 2:1 Fot. Pogoń Szczecin SA

Piłkarze szczecińskiej Pogoni, przebywający na zgrupowaniu we Wronkach, w swoim drugim letnim sparingu pokonali rywala z ekstraklasy.

POGOŃ Szczecin – ZAGŁĘBIE Lubin 2:1 (1:0); 1:0 Zwoliński (7), 2:0 Kort (50), 2:1 Nespor (53)

POGOŃ: Załuska (67 Henger) – Rapa (76 Stefaniak), Rudol, Walukiewicz (46 Matynia), Niepsuj (81 Chouwer) – Listkowski (26 Kort), Murawski (66 Drygas), Cincadze (76 J. Piotrowski), Hołota (81 Jopek), Gyurcso (67 Kowalczyk) – Zwoliński (76 Pawłowski)

ZAGŁĘBIE: Forenc - Todorovski, Szota, Kopacz, Pakulski (59 Andrzejczak) - Jagiełło, Matuszczyk (59 Slisz) , Vlasko, Janus, Janoszka - Nespor (59 Mazek)

Żółta kartka: Rudol.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Pogoni, a pierwszy groźny rajd wykonał Gyurcso, który na obóz dojechał dopiero w weekend. Kilka minut później gola zdobył Zwoliński, pokonując byłego bramkarza Floty Świnoujście - Forenca. Po dynamicznym pierwszym kwadransie, później na boisku zrobiło się nieco spokojniej. Niestety, w 24. minucie kontuzji doznał Listkowski.

Drugą część spotkania, podobnie jak pierwszą, szczecinianie rozpoczęli od mocnego uderzenia, a gola zdobył Kort przy asyście Zwolińskiego (obaj byli we wtorek bardzo aktywni). Po chwili jednak Nespor strzelił gola kontaktowego. W odpowiedzi Zwoliński strzelił w słupek, a dobitka Gyurcso nie trafiła do pustej bramki.

Na zdjęciu: Pogoń wygrała z Zagłębiem 2:1