Piłka ręczna. Będzie piąty mecz o finał

Data publikacji: 01 maja 2016 r. 17:43
Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2016 r. 22:40

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica przegrały w czwartym półfinałowym meczu play off z Vistalem w Gdyni 20:24  i o tym, który zespół zagra w finale o mistrzostwo Polski zadecyduje piąty mecz pomiędzy obu drużynami w Szczecinie.

Gra nie układała się po myśli szczecinianek. Już początek meczu wskazywał, że w ich grze jest zbyt dużo nerwowości, chaosu i przypadku. Pierwszego gola podopieczne trenera Struzika zdobyły dopiero po 6 minutach gry przy stanie 0:3. Po 11 minutach przegrywały 2:6, ale od tego momentu zdobyły 5 goli nie tracąc żadnego.

Do końca pierwszej połowy nie udało się już żadnej drużynie na uzyskanie przewagi większej, jak jedna bramka.

Miejscowe od początku drugiej połowy uzyskały przewagę dwóch, trzech goli i utrzymywały ją. Szczecinianki grały zbyt pasywnie i bez odpowiedniego tempa w ataku, nie pomagały też bramkarki. Stad porażka i konieczność rozegrania piątego spotkania.

Vistal Gdynia – Pogoń Baltica Szczecin   24:20 (12:12)

Bramki dla Pogoni Baltica zdobyły: Królikowska - 5, Stasiak - 3, Zawistowska - 3, Noga - 3, Bancilon - 2, Jaszczuk - 2, Szczecina - 1, Zimny - 1.

I połowa: 5 min. - 2:0, 10 min. - 5:2, 15 min. - 6:6, 20 min. - 7:7, 25 min. - 9:9, 30 min. - 12:12.

II połowa: 35 min. - 15:13, 40 min. - 17:14, 45 min. - 19:16, 50 min. - 20:18, 55 min. - 22:19, 60 min. - 24:20.