Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Porażka jedna bramką

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-13 22:08
Wywietleń: 666 292102

Vistal Gdynia - Pogoń Szczecin 23:22 (13:9)

SPR Pogoń Szczecin:Wawrzynkowska, Krupa – Bancilon 4, Nosek 4, Zawistowska 4, Noga 2, Blazević 2, Marcikova 2, Gadzina 2, Koprowska 1, Królikowska 1.

Niezwykle emocjonujący był mecz mistrzyń Polski z Pogonią. Losy spotkania rozstrzygnęły się w II połowie, a szans na punkty pozbawiła Pogoń bramkarka Vistalu Gapska.

Mecz trwał ponad dwie godziny. Wszystko za sprawa przeciekającego dachu w hali w Gdynii i 50 minutowej przerwy w spotkaniu, które zostało przerwane po 10 minutach. Wówczas Vistal prowadził 7:4. Pięć bramek w pierwszych fragmentach spotkania zdobyła Zych.

Po nieoczekiwanej przerwie i powrocie na parkiet lepiej prezentowały się mistrzynie Polski. Odskoczyły na 5 bramek, a Pogoń przez 15 minut nie potrafiła pokonać Gapskiej.

Niemoc strzelecką przełamała Nosek, a po przerwie Pogoń wyszła na chwile na prowadzenie. Mistrzynie Polski za sprawa kolejnych świetnych interwencji Gapskiej w końcówce spotkania znów pokazał swoją wyższość. (woj)