Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Pływanie. Drugie złoto Zaborowskiego

Data publikacji: 30 maja 2016 r. 19:48
Ostatnia aktualizacja: 30 maja 2016 r. 19:55

Filip Zaborowski wywalczył w poniedziałek (30 maja) drugi złoty medal pływackich mistrzostw Polski. Zawodnik MKP Szczecin po niedzielnym triumfie na 400 m stylem dowolnym, w poniedziałek był poza zasięgiem rywali na 800 m. Wygrał z czasem 7.55,93 i przewagą siedmiu sekund nad drugim na mecie Antonim Kałużyńskim (MUKP Warszawa). Brązowy medal na tym dystansie zdobył inny zawodnik MKP Szczecin Paweł Furtek (8.09,14).

Dystans 800 metrów nie jest konkurencją olimpijską i stąd pływacy nie walczyli w niej o minima na wyjazd do Rio. Zaborowskiemu zabrakło jednak tylko 10 sekund do poprawienia rekordu Polski należącego do Wojciech Wojdaka, który w Szczecinie nie wystartował.

W poniedziałek szczecinianie wystąpili jeszcze w trzech innych finałach. Najbliżej medalu był Paweł Sendyk, który w rywalizacji na 100 m stylem dowolnym zajął 4. miejsce (50,24), a do podium zabrakło mu zaledwie 0,06 sekundy. Triumfował jeden z bohaterów mistrzostw Kacper Majchrzak z Warty Poznań (48,96). Na siódmym miejscu rywalizację na 100 m st. dowolnym kobiet zakończyła Natalia Fryckowska, a wynik 56,85 dał szczecińskiej 17-latce nominację na mistrzostwa Europy juniorów. ©℗