Siatkówka. Chemik mistrzem Polski!

Data publikacji: 28 kwietnia 2016 r. 19:46
Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2018 r. 21:56

Chemik Police zdobył po raz trzeci z rzędu, a po raz piaty w historii tytuł mistrzyń Polski. Podopieczne trenera Głuszaka ograły w trzecim finałowym meczu play off Atom Trefl Sopot 3:0 i nie pozostawiły cienia wątpliwości, komu należy się główne trofeum.

Najbardziej zacięty był pierwszy set. Policzanki sprawiały wrażenie, że kontrolują mecz, prowadziły 22:18, ale dały się dogonić i pozwoliły rywalkom na wyrównanie 23:23. Ostatnie dwie akcje należały już do Chemika.

Pechowy przegrany set przez miejscowe spowodował, że druga partia przebiegała już pod zdecydowane dyktando policzanek. Prowadziły od samego początku bardzo wyraźnie, a zniechęcone rywalki sprawiały wrażenie pogodzonych z losem.

Sopocianki z animuszem rozpoczęły trzecią partię. Uzyskały nawet nieznaczną przewagę i jednocześnie dały wyraźny sygnał, że wciąż są w grze i nie zamierzają przegrywać bez walki.

Policzanki w miarę upływu czasu były coraz lepiej zorganizowane w ataku, a miejscowe popełniały coraz więcej błędów. Im dalej końca partii, tym przewaga Chemika stawała się wyraźniejsza. Prowadziły już 22:16, ale na własne życzenie doprowadziły do nerwowej końcówki. Ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie.

MVP ostatniego meczu w sezonie została rozgrywająca Chemika Police Joanna Wołosz. (par)

Atom Trefl Sopot – Chemik Police 0:3 (23:25, 18:25, 23:25). Widzów: 8 558.

Chemik grał w składzie: Wołosz, Anioł, Veljkovic, Havelkova, Werblińska, Montano, Zenik (l), oraz Pena, Jagieło.

I set – 5:4, 9:10, 15:14, 17:20, 23:25.

II set – 1:5, 6:10, 12:15, 13:20, 18:25.

III set – 5:4, 10:8, 13:15, 15:20, 23:25.