wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Chemik szuka libero

Siatkówka. Chemik szuka libero

Siatkówka. Chemik szuka libero
Data publikacji: 2017-08-12 07:57
Wywietleń: 724 288062

PRZED kilkoma tygodniami wydawało się, że Chemik Police zamknął skład nowy sezon w Orlen Lidze siatkarek. Tymczasem przygotowań z drużyną nie rozpocznie Mariola Zenik, która spodziewa się dziecka i w nadchodzącym  czeka ją przerwa macierzyńska.

Tym samym zaplanowany na 15 sierpnia początek przygotować mistrzynie Polski rozpoczną prawdopodobnie bez libero. Druga z występujących na tej pozycji zawodniczek Aleksandra Krzos przebywa na zgrupowaniu kary przed wrześniowymi mistrzostwami Europy.

- Postaramy się znaleźć nową zawodniczkę, która będzie konkurencją dla Aleksandry Krzos - deklaruje prezes klubu Paweł Frankowski.

Nie mniej Chemik traci podstawową zawodniczkę, która wystąpiła we wszystkich wszystkich meczach fazy finałowej, a w całym sezonie zagrał więcej spotkań i setów niż reprezentacyjna libero Aleksandra Krzos.

- Od jakiegoś czasu przewijała mi się przez głowę myśl o macierzyństwie. Idealnym momentem byłyby tygodnie po zakończeniu kontraktu, ale w życiu czasem tak jest, nie wszystko da się zaplanować, przewidzieć. Nie ukrywam jednak, że jestem bardzo szczęśliwa i chcę się sprawdzić w nowej roli - mówi Mariola Zenik.

Przygotowania do nowego sezonu Chemik rozpocznie nie tylko bez libero, ale także kilku innych siatkarek przygotowujących się z reprezentacjami swoich krajów do mistrzostw Europy - Serbek Veljković, Busy i Mirković, Holenderki Balkestein-Grothues i Malwiny Smarzek

- Rok temu mieliśmy do dyspozycji dziesięć  siatkarek, teraz tylko sześć. Ograniczona kadra na pewno trochę utrudnia przygotowania, ale to nie pierwsza taka sytuacja dla naszego klubu. W odpowiedni sposób rozplanowaliśmy przygotowania, aby szóstka, która zacznie z nami od początku, była w optymalnej formie. Spotykamy się z całą drużyną 15 sierpnia, a dziewczyny czekają testy medyczne i fizyczne. Następnego dnia udajemy się do Wieńca Zdrój, kurortu wypoczynkowego naszego sponsora „Selenka". Tam czeka nas trzydniowy wyjazd o charakterze integracyjno-organizacyjnym. Zawodniczki zapoznają się z planem na najbliższe tygodnie. Porozmawiamy o zasadach i regułach współpracy. Właściwe trenowanie rozpoczniemy 21 sierpnia w poniedziałek. Przez pierwsze dwa tygodnie czeka nas praca nad wytrzymałością, sporo czasu spędzimy w siłowni. Dodatkowo zaplanowaliśmy małe urozmaicenie w postaci zajęć z jogi, które pomogą w rozwoju gibkości. Czekają nas również wizyty na Arkonce, gdzie zagramy w siatkówkę plażową oraz kilka jednostek treningowych na basenie. Po upływie 2 tygodni skupimy się wyłącznie na siatkówce. Kończą się baseny i plażówki, zaczniemy pracę w hali nad systemami gry - mówi trener Chemika Jakub Głuszak- zapowiada trener Jakub Głuszak. (woj)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej