wtorek, 20 lutego 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Profesjonalna grupa

Tenis. Profesjonalna grupa

Tenis. Profesjonalna grupa
Data publikacji: 2017-09-13 18:41
Wywietleń: 680 292067

Na kortach przy al. Wojska Polskiego trwa jubileuszowa edycja turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open, ale w drabince turniejowej próżno szukać graczy ze Szczecina. Być może następców, odnoszącego międzynarodowe sukcesy i pochodzącego z naszego miasta Marcina Matkowskiego, uda się wychować powołanej właśnie grupie tenisowej SportClub.

– Na obiekcie przy alei Wojska Polskiego powstała nowoczesna hala tenisowa, która daje możliwość treningów przez cały rok. We współpracy z Akademią Tenisową Promasters postanowiliśmy powołać profesjonalną grupę tenisową. Zaproponowaliśmy współpracę trenerowi Łukaszowi Markowskiemu, którego zawodnicy od lat odnoszą sukcesy. Sztab szkoleniowy wkrótce chcemy poszerzyć o kolejnego trenera z doświadczeniem w pracy z zawodnikami. Ze swojej strony zapewnimy trenerom profesjonalne szkolenia, a dla grupy wynegocjowaliśmy sprzęt od firmy Head i samochód na wyjazdy od Kia Polmotors – mówi współwłaściciel SportClubu, były tenisista i trener Przemysław Siewiński.

Grupa docelowo ma liczyć 8-10 zawodników, a trafiać do niej mają najzdolniejsi tenisiści. Być może także najlepsza szczecińska tenisistka, medalistka juniorskich mistrzostw Europy Daria Kuczer, która ma obecnie indywidualnego sponsora, firmę developerską Matejek.

– Naszym celem nie jest podbijanie krajowych rankingów, tylko harmonijny rozwój zawodników. Na razie w Grupie Tenisowej SportClub jest dwóch dwunastolatków i jedna czternastolatka. To jednak dopiero początek i z pewnością wkrótce grupa zastanie poszerzona o kolejnych najzdolniejszych tenisistów. Inicjatywa powołania profesjonalnej grupy jest świetnym pomysłem. Pozwoli zapewnić plan, bazę i sprzęt niezbędny do treningów. Liczę, że uda się pozyskać do grupy kolejnych sponsorów, którzy zapewnią naszym zawodnikom środki na regularne starty w międzynarodowych turniejach ITF – mówi trener Łukasz Markowski.

Podopieczni Łukasza Markowskiego sięgając w weekend w Bielsku-Białej po brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski do lat 12 potwierdzili, że warto w nich inwestować. Drużyna AT Masters wystąpiła w MP w składzie: Dorian Juszczak, Hugo Kwaśniewski, Kacper Królikowski, Bartosz Surudo. ©℗

(woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy