sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Tenis. Profesjonalna grupa

Tenis. Profesjonalna grupa

Tenis. Profesjonalna grupa
Data publikacji: 2017-09-13 18:41
Wywietleń: 509 292067

Na kortach przy al. Wojska Polskiego trwa jubileuszowa edycja turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open, ale w drabince turniejowej próżno szukać graczy ze Szczecina. Być może następców, odnoszącego międzynarodowe sukcesy i pochodzącego z naszego miasta Marcina Matkowskiego, uda się wychować powołanej właśnie grupie tenisowej SportClub.

– Na obiekcie przy alei Wojska Polskiego powstała nowoczesna hala tenisowa, która daje możliwość treningów przez cały rok. We współpracy z Akademią Tenisową Promasters postanowiliśmy powołać profesjonalną grupę tenisową. Zaproponowaliśmy współpracę trenerowi Łukaszowi Markowskiemu, którego zawodnicy od lat odnoszą sukcesy. Sztab szkoleniowy wkrótce chcemy poszerzyć o kolejnego trenera z doświadczeniem w pracy z zawodnikami. Ze swojej strony zapewnimy trenerom profesjonalne szkolenia, a dla grupy wynegocjowaliśmy sprzęt od firmy Head i samochód na wyjazdy od Kia Polmotors – mówi współwłaściciel SportClubu, były tenisista i trener Przemysław Siewiński.

Grupa docelowo ma liczyć 8-10 zawodników, a trafiać do niej mają najzdolniejsi tenisiści. Być może także najlepsza szczecińska tenisistka, medalistka juniorskich mistrzostw Europy Daria Kuczer, która ma obecnie indywidualnego sponsora, firmę developerską Matejek.

– Naszym celem nie jest podbijanie krajowych rankingów, tylko harmonijny rozwój zawodników. Na razie w Grupie Tenisowej SportClub jest dwóch dwunastolatków i jedna czternastolatka. To jednak dopiero początek i z pewnością wkrótce grupa zastanie poszerzona o kolejnych najzdolniejszych tenisistów. Inicjatywa powołania profesjonalnej grupy jest świetnym pomysłem. Pozwoli zapewnić plan, bazę i sprzęt niezbędny do treningów. Liczę, że uda się pozyskać do grupy kolejnych sponsorów, którzy zapewnią naszym zawodnikom środki na regularne starty w międzynarodowych turniejach ITF – mówi trener Łukasz Markowski.

Podopieczni Łukasza Markowskiego sięgając w weekend w Bielsku-Białej po brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski do lat 12 potwierdzili, że warto w nich inwestować. Drużyna AT Masters wystąpiła w MP w składzie: Dorian Juszczak, Hugo Kwaśniewski, Kacper Królikowski, Bartosz Surudo. ©℗

(woj)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi