czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Będzie ostrzeżenie dla Polski?

Będzie ostrzeżenie dla Polski?

Będzie ostrzeżenie dla Polski?
Data publikacji: 2017-07-17 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-17 20:58
Wywietleń: 929 276471

Liderzy pięciu grup w Parlamencie Europejskim chcą, by jego przewodniczący Antonio Tajani "wysłał jasny sygnał" w imieniu PE do polskiego prezydenta, rządu i parlamentu, że przyjęcie zmian odnoszących się do wymiaru sprawiedliwości spotka się z "konsekwencjami".

"Przed rozpoczęciem nadchodzącego posiedzenia Sejmu musimy jasno oświadczyć, że przyjęcie tych regulacji (dotyczących zmian w wymiarze sprawiedliwości - PAP) będzie miało swoje konsekwencje - jako że prawa te nie są zgodne z unijnymi traktatami i członkostwem w UE" - napisali szefowie grup politycznych w PE.

Chcą też wystąpienia do prezydenta Andrzeja Dudy, aby ten nie podpisywał przyjętych już przez parlament ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o ustroju sądów powszechnych.

Pod listem do Tajaniego w tej sprawie podpisali się: szef frakcji Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber, lider Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w PE Gianni Pitella, przewodniczący liberałów Guy Verhofstadt, szefowa Konfederacyjnej Grupa Zjednoczonej Lewicy Europejskiej Gabi Zimmer oraz współprzewodniczący Zielonych Ska Keller i Philippe Lamberts. Ugrupowania te skupiają zdecydowaną większość europosłów w PE.

(pap)

Fot. EPA/STEPHANIE LECOCQ

Komentarze

;-(
Turcja 2.0 komuna wiecznie zywa tyle ze teraz to narodowy socjalizm sprawdzcie sobie definicje w wiki ...tylko socjalizm walczy z problemami ktore sam dzielnie stworzyl dzieki temu zyskujac aprobate ciemego luda -patrz ceny paliwa /podatki,
2017-07-17 20:35:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny