wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Świat > Donald Trump ponownie ostrzegł Koreę Północną

Donald Trump ponownie ostrzegł Koreę Północną

Donald Trump ponownie ostrzegł Koreę Północną
Data publikacji: 2017-08-11 23:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-29 12:20
Wywietleń: 1135 288036

Prezydent USA Donald Trump wyraził w piątek nadzieję, że Korea Północna "w pełni" zrozumie wagę jego słów, w których ostrzegł tamtejszy reżim przed podejmowaniem jakichkolwiek działań zbrojnych przeciwko Stanom Zjednoczonym lub ich sojusznikom.

- Mam nadzieję, że w pełni zrozumieją wagę tego, co powiedziałem, a to, co powiedziałem, jest tym, co uważam. Te słowa są bardzo łatwe do zrozumienia - powiedział Trump dziennikarzom w swym ośrodku golfowym w Bedminster w stanie New Jersey, gdzie spędza urlop.

Próbne wystrzelenie przez Koreę Północną w lipcu dwóch rakiet balistycznych Hwasong-14 (Mars-14) o teoretycznym międzykontynentalnym zasięgu spowodowało znaczny wzrost napięcia między Pjongjangiem i Waszyngtonem, czego przejawem były wzajemne groźby podjęcia działań zbrojnych.

Wcześniej w piątek Trump napisał na Twitterze: "Rozwiązania militarne są teraz w pełni gotowe, załadowane i zaryglowane, gdyby Korea Północna miała postąpić niemądrze. Miejmy nadzieję, że (północnokoreański przywódca) Kim Dzong Un znajdzie inną drogę!".

Dzień przedtem, w czwartek Trump ostrzegał, że jeśli Korea Północna "nie weźmie się w garść", popadnie w kłopoty, jakich kiedykolwiek doświadczyło niewiele krajów. W nawiązaniu do gróźb wystrzelenia rakiety balistycznej w okolice stanowiącej terytorium USA wyspy Guam powiedział, że gdyby Korea Północna poczyniła jakiekolwiek kroki, "by choćby pomyśleć o ataku, miałaby powody do obaw". Z kolei we wtorek prezydent ostrzegał, że jeśli Pjongjang będzie dalej grozić Stanom Zjednoczonym, to spotka go "ogień i gniew, jakich świat nigdy nie widział".

(pap)

Fot. EPA/Olivier DOULIERY

Komentarze

Tylko 6 minut...
Info. z Prasy Zachodniej ! S.P. byly Prezydent USA R. Reagan "zdziwil sie/byl zaskoczony" ze jako Prezydent, mial tylko okolo 6 minut na Podjecie Decyzji... i Uruchomienie Systemu Obronnego - gdyby nastapil Atak na Ameryke ! A "ewentualne" pociski rakietowe, wystrzelone "dzisiaj" z Korei Polnocnej - potrzebuja rzekomo ok. 30-40 minut by "osiagnac" Kontynent USA ??
2017-08-20 21:57:17
Wszystko od czasu
Kolejna... Komunistyczno-Lewacka zaczepka ze strony Polnocno Koreanskich "Ping-pongow" !!
2017-08-12 00:58:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej