wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Bilet ma być za szybą

Bilet ma być za szybą

Bilet ma być za szybą
Data publikacji: 2017-05-18 09:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:30
Wywietleń: 3683 259010

Postój na parkingu przy ul. Władysława Reymonta (na zapleczu Ryneczku „Pogodno”) od 2 maja jest płatny. Choć stoją znaki drogowe i tablice informacyjne, wiele osób wciąż zapomina o pobraniu biletu. Po zakupach czeka na nich przykra niespodzianka: 95 zł tzw. opłaty dodatkowej.

– Prawie sto złotych? – denerwuje się nasz Czytelnik. – To skandal! Mandat za brak biletu w Strefie Płatnego Parkowania wynosi 30 zł. A tu od razu stówa? Czemu nie tysiąc?

– Tyle lat tu przyjeżdżam na zakupy – mówi pan Jan. – Przyzwyczaiłem się do tego, że parking jest bezpłatny. Jeśli wprowadzają zmiany, mogliby zastosować przez jakiś czas taryfę ulgową: pouczenia albo symboliczne kary. Nie można ludzi tak zaskakiwać.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 18 maja 2017 r.

Leszek WÓJCIK

Fot. D.GORAJSKI

Bilet ma być za szybą

Komentarze

@
G....o prawda. Sąd administracyjny wraz z rzecznikiem praw obywatelskich dawno już uwalili ten przepis. Nie musi być za szybą i każdy sąd to klepnie.
2017-05-18 20:43:06
pazerni kupcy
Życzę planty temu rynkowi
2017-05-18 19:19:12
apb15
Może powinno być tak jak np. w niemczech: pierwsze 1,5 godziny są bezpłatne ale trzeba za szybą zostawić zegar do parkowania wskazujący godz. przyjazdu. Jak któregos razu zapomniałem ustawić zegar to włożono mi za wycieraczkę nowy zegar bym pamiętał.
2017-05-18 15:45:21
i mają rację
bo przyjedziesz na rynek po zakupy i nie ma gdzie stanąć bo parking zapchany autami mieszańców czy innych osób nie przynoszących dochodu ryneczkowi bezpłatne 45 minut na zakupy wystarczy
2017-05-18 11:16:02
Muminek
Życzę powodzenia w dochodzeniu tych należności. Kto taką karteczkę za szybą znajdzie, niech ja wyrzuci i spokojnie czeka na pozew :)
2017-05-18 10:55:04
123
Dla klientow rynku parking gratis przez 45 minut, widac komentujacy nie umieja czytac ze zrozumieniem ze zdjecia
2017-05-18 10:13:52
Ola
Znowu będą cierpieli okoliczni mieszkańcy...
2017-05-18 10:09:19
Parking
Ale jakie to zaskakiwanie kierowców, skoro jest znak. Znaki trzeba czytać, a nie jeździć na pamięć. Swoją drogą to draństwo, bo takie płatne parkingi mają rację bytu w centrum, gdzie są alternatywą dla płatnej strefy parkowania.
2017-05-18 09:58:09
Sedina2008
Handlowcy zbankrutują na własne życzenie