czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Burmistrz dopuściła się nadużyć?

Burmistrz dopuściła się nadużyć?

Burmistrz dopuściła się nadużyć?
Data publikacji: 2017-11-13 10:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-17 11:29
Wywietleń: 6221 300932

Wystąpienie pokontrolne prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w fatalnym świetle stawia burmistrz Jadwigę Ferensztajn i jej podwładnych z Urzędu Miejskiego. Nadużycia, bałagan, kompletny brak nadzoru nad finansami Gminy Maszewo. Radni żądają konsekwencji.

Od kwietnia do lipca Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie prowadziła kompleksową kontrolę gospodarki finansowej Gminy Maszewo za lata 2013-2017. Wyniki kontroli są druzgocące dla burmistrz J. Ferensztajn.

Pismo prezesa RIO zaczyna się od stwierdzenia, że nie wyeliminowano nieprawidłowości stwierdzonych w czasie poprzedniej kontroli w roku 2013. Do starych doszły nowe. 30 stron druku i żadnej pozytywnej uwagi.

Zarzuty są bardzo poważne. Oto tylko niektóre: stwierdzono, że przepływy pieniężne nijak się mają do dokumentów, z którymi powinny być zgodne. Gmina nieterminowo reguluje swoje zobowiązania wobec budżetu państwa, ZUS, PFRON i kontrahentów. Z opóźnieniami wypłacano część wynagrodzeń, diety radnych i sołtysów, za to bezprawnie wypłacono urzędnikom nagrody z okazji „Dnia pracownika samorządowego”.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i cyfrowym wydaniu z 13 listopada 2017 r.

Tekst i fot. C. Martyniuk

Na zdjęciu: Burmistrz J. Ferensztajn (po lewej) i skarbniczka U. Olech odpowiadają za katastrofalny wynik kontroli.

Komentarze

Ballator
Budzet rosl ale tylko w ich kieszeniach,na prawo i lewo bawila sie przez x lat...moze w koncu cos sie ruszy,szambo trzeba osuszyc :)
2017-11-17 11:24:55
Ww
Dawno powinni ją spakować!
2017-11-15 14:24:37
No i
skończyło się babci sranie.
2017-11-14 22:54:40
Wielki brat
I tak nikt im nic nie zrobi, bo Pani Burmistrz, sekretarz, skarbnik, księgowa mają duże, bardzo duże plecy, chyba że ktoś napisze do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa ZIOBRY.Czemu PIS wszędzie sprząta a w Maszewie przez tyle lat robią wałki np. Wyprowadzanie pieniędzy z gminy poprzez inwestycje i nikt za nie nieodpowiada.
2017-11-14 20:59:05
.
Zebrac dowody, sąd, przejrzec majate obu pania. Ukarac, konfiskata dóbr niewiadomomego pochodzenie i krateczki wedlug prawa. I musowo naglosnic sprawe w mediach publicznych, zeby czasem sie nie rozmylo
2017-11-14 18:06:01
MM
Kolejna raz nie spadnie jej włos z głowy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy ją wybrali i nadal nie widza nic złego w tym ze jako gmina jesteśmy bankrutem.Miny radnych siedzących po stronie pani burmistrz bezcenne-czyżby strach zagościł w Wasze progi(pytanie retoryczne):)
2017-11-14 17:45:54
El Jeffe
No cóż, nic nowego tu nie napisali . Mieszkańcy dawno to wiedzieli, a ze w końcu wszystko się ryplo to była tylko kwestia czasu. Wystarczy wspomnieć ,że większość 30 letnich mieszkańców nie pamięta poprzedniego burmistrza. A o wyborach i sposobie ich przez Jadzie wygrywania krążą legendy .
2017-11-14 14:12:53
Kowalscy
Az skad... ta Pani Burmistrz ma takie "zagramaniczne" Nazwisko ?
2017-11-14 00:09:13
nareszcie sie Jadzi do d..py dobrali, bo za po kryła ją znajoma posłanka
A przekret gonił przekręt. Ciekawe, czy ktoś przyjrzy się "inwestycjom gminnym, choćby oczyszczalni scieków.
2017-11-13 13:55:08
Ciemne Afery...
Ciemne zdjecie ??
2017-11-13 11:03:34
,
Tak to jest jak brakuje porządnego gospodarza!
2017-11-13 10:17:53