sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Do centrum... wężykiem

Do centrum... wężykiem

Do centrum... wężykiem
Data publikacji: 2017-10-13 08:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17 12:35
Wywietleń: 1448 296280

Zgodnie z zapowiedziami drogowców i zarządzających ruchem w Szczecinie, kierowcy – chcąc dostać się do centrum Szczecina Trasą Zamkową – mają do dyspozycji już tylko dwa pasy ruchu. W pierwszym etapie, od najbliższego poniedziałku, roboty modernizacyjne prowadzone będą na prawym pasie jezdni i ścieżce rowerowej. Ograniczenia dotkną zatem nie tylko zmotoryzowanych, ale także rowerzystów.

Na wjazdowej nitce Trasy Zamkowej pas barier zaczyna się na podjeździe od ul. Gdańskiej. Dla ruchu pozostały dwa pasy: lewy i środkowy. Wyłączony z ruchu został prawy pas oraz chodnik z drogą rowerową. Oznakowanie informuje pieszych, że trasa została dla nich zamknięta i muszą kierować się w stronę ul. Energetyków. Pojawił się też znak zakazu ruchu dla rowerów. Obowiązują jednocześnie: zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe oraz ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h.

Za łukiem, gdzie trasa rozszerza się do czterech pasów, bariery zagradzają dwa z nich po prawej stronie na estakadzie do mostu nad Odrą. Przejezdny pozostał prawoskręt umożliwiający zjazd łącznicą w ul. Jana z Kolna. Tak będzie jednak tylko do czasu zakończenia remontu na ul. Emilii Sczanieckiej. Wtedy także ten zjazd zostanie zamknięty.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 13 października 2017 r.

(MIR)

Na zdjęciu: Szczecin 12 października 2017 r. Trasa Zamkowa kierunek do miasta, wyłączony na czas remontu prawy pas jezdni i wydzielonego pobocza z pasem dla rowerzystów i pieszych.

Fot. Dariusz Gorajski

Do centrum... wężykiem Do centrum... wężykiem

Komentarze

Prezydent
Proszę bardzo ... tylko pamiętaj oddaj na mnie głos. Reszta się nie liczy.
2017-10-13 11:56:56
remonty
Dziękujemy panie prezydencie.
2017-10-13 10:00:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi