czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Gala Turystyczna pod znakiem jubileuszu

Gala Turystyczna pod znakiem jubileuszu

Gala Turystyczna pod znakiem jubileuszu
Data publikacji: 2017-09-29 23:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-30 16:59
Wywietleń: 805 294443

W Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się w piątek 29 września gala z okazji 15-lecia Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki. Jubilatka została uhonorowana srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

ZROT jest najstarszą tego typu organizacją w Polsce. Powołana została 15 lutego 2001 r., kiedy to 12 członków założycieli (w tym województwo zachodniopomorskie) zadeklarowało utworzenie regionalnej organizacji turystycznej jako związku stowarzyszeń. Po uporaniu się z wszelkimi formalnościami działać zaczęła rok póżniej, stąd teraz uroczystość 15-lecia. Jubileusz połączono z regionalnymi obchodami Światowego Dnia Turystyki (przypada 27 września).

ZROT, która skupia jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe i przedsiębiorców, jest „narzędziem” wsparcia rozwoju turystyki w województwie.

- To jeszcze niepełnoletnia, ale niezwykle dojrzała organizacja - podkreślał Jacek Janowski, dyrektor Departament Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Z okazji jubileuszu ZROT otrzymała srebrnego Gryfa Zachodniopomorskiego.

(mag)

Na zdjęciu: Marszałek województwa Olgierd Geblewicz wręcza prezesowi ZROT Markowi Migdalowi srebrną odznakę Gryfa Zachodniopomorskiego.

Fot. Marta Teszner

Komentarze

Sekretariat pana Goblewicza do @OBSERWATOR
A co się stało? Kto miał zarobić, ten zarobił! Pan Goblewicz nie widzi podstaw do tłumaczenia się!
2017-09-30 16:58:12
OBSERWATOR
Panie Goblewicz, czekamy jak się Pan wytłuumaczy z ST3 dawny Biffinger. Co się stało z ta fabryka .Dlaczego Pan nie interweniował w pore.
2017-09-30 09:45:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi