czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Jak opanować zagrożenia?

Jak opanować zagrożenia?

Jak opanować zagrożenia?
Data publikacji: 2017-02-06 19:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:09
Wywietleń: 1245 211949

Warsztaty poświęcone cyberprzemocy, karaniu nieletnich, walki ze stresem, czy zdrowej diety odbywają się od poniedziałku w Gimnazjum nr 5 w Szczecinie. Po raz dziesiąty szkoła zorganizowała dla swych uczniów niecodzienne lekcje pod nazwą Tydzień Bezpieczeństwa.

Tradycyjne wydarzenie w Gimnazjum nr 5 przy ul. Komuny Paryskiej to interesujące zajęcia wychowawcze. Prowadzą je zaproszeni eksperci w poszczególnych dziedzinach. Organizatorzy podkreślają, że założeniem Tygodnia Bezpieczeństwa jest uświadamianie młodzieży, jakie zagrożenia czyhają na nią w dzisiejszym świecie, jak im przeciwdziałać i jak sobie z nimi radzić.

W poniedziałek na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich mówiła uczniom klas pierwszych Magdalena Łykowska, inspektor ds. nieletnich IV Komendy Rejonowej Policji w Szczecinie. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, że każdy kto ukończył 13 lat jest już odpowiedzialny prawnie. Dotyczy to także zachowań w internecie.

Wskutek nieprawidłowego żywienia coraz częściej wśród młodych ludzi dochodzi do zachorowań na cukrzycę, nadciśnienie, otyłość. Innym, problemem dotykającym młodzież jest bulimia i anoreksja. Wykład na temat zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania poprowadziła Patrycja Czaja z Medica - Collegium Medycznego.

We worek gimnazjaliści z klas drugich dowiedzą się o odpowiedzialności prawnej za cyberprzemoc. Zdaniem organizatorów jest to problem współczesnej młodzieży, tym bardziej, że młodzi ludzie są stale obecni w sieci, korzystają z telefonów i ten rodzaj przemocy jest dziś powszechny. Wykład "Cyberdżungla" poprowadzi aspirant Michał Sroka z Komendy Miejskiej Policji.

W programie Tygodnia Bezpieczeństwa są również specjalne zajęcia, poświęcone zwalczaniu stresu. Ten problem gimnazjaliści będą omawiać ze swymi starszymi kolegami z klas psychologicznych z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi. Temat warsztatów dla trzecioklasistów, których w tym roku czeka egzamin gimnazjalny brzmi: "Nie taki egzamin straszny. Jak oswoić egzaminacyjny stres?".

(el)

Na zdjęciu: Magdalena Łykowska, inspektor ds. nieletnich IV KRP mówiła o odpowiedzialności prawnej nieletnich

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi