wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Jest jeszcze ponad 900 miejsc

Jest jeszcze ponad 900 miejsc

Jest jeszcze ponad 900 miejsc
Data publikacji: 2017-06-19 10:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:33
Wywietleń: 1462 270354

Pierwszy etap rekrutacji do szczecińskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych został zakończony - informuje Centrum Informacji Miasta szczecińskiego ratusza. Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca w szczecińskich placówkach wychowania przedszkolnego.

Na złożenie dokumentów w rekrutacji uzupełniającej rodzice mają czas do piątku, 23 czerwca br.

Jak informuje magistrat, rodzice dzieci zakwalifikowanych w pierwszym etapie rekrutacji, potwierdzali do ostatniej chwili chęć zapisu pociech do przedszkoli.

"Miasto przygotowało w tym roku ponad 11 tys. miejsc - o blisko o 1200 więcej niż w ub.r." - informuje w komunikacje CIM. "W zakończonym właśnie pierwszym etapie rekrutacji do szczecińskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych brało udział łącznie  11 138 dzieci, z czego 6485 wniosków dotyczyło kontynuowania wychowania przedszkolnego (deklaracja o pozostawieniu dziecka w przedszkolu), natomiast 4653 to wnioski, które zostały złożone przez rodziców dzieci dotychczas nieuczęszczających do przedszkoli publicznych" - czytamy.

Magistrat zaznacza, że 215 dzieci nie mogło zostać przyjętych, gdyż nie spełniało kryteriów naboru ze względu na wiek (2-latki), natomiast 877 maluchów nie znalazło miejsca w placówkach preferowanych przez rodziców (trzech przedszkolach wskazanych we wniosku o przyjęcie).

Jednak szczecińskie placówki wciąż dysponują wolnymi miejscami. "Po dopełnieniu formalności i uzupełnieniu elektronicznego systemu naboru, do dyspozycji rodziców pozostaje ponad 900 wolnych miejsc" - informuje Miasto.

- Rodzice, których dzieci nie znalazły miejsca w 3 wybranych przez siebie placówkach mogą uczestniczyć w naborze uzupełniającym na 900 wolnych miejsc w  szczecińskich przedszkolach - mówi Lidia Rogaś – dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. – Jeżeli po zakończeniu rekrutacji uzupełniającej okaże się, że i tym razem te wybory nie zapewnią dziecku przyjęcia do przedszkola­, prezydent miasta wskaże miejsce w placówce wychowania przedszkolnego dla każdego malucha biorącego udział w naborze - dodaje dyrektor Rogaś.

Magistrat przypomina, że podobnie jak czasie pierwszego etapu rekrutacji, nabór uzupełniający również będzie prowadzony za pośrednictwem strony internetowej https://nabor.pcss.pl/szczecin/przedszkole/.

Na witrynie są informacje dotyczące terminarza rekrutacji, wzory formularzy oraz dane nt. wolnych miejsc w placówkach przedszkolnych.

Zainteresowani rodzice muszą wypełnić nowy wniosek i złożyć go wraz z dokumentami potwierdzającymi kryteria rekrutacji do wybranej przez siebie placówki, która dysponuje wolnymi miejscami.

Centrum Informacji Miasta przypomina, że istnieje również możliwość wypełnienia wniosku w tradycyjnej, papierowej formie. Formularze można pobrać w każdej placówce dysponującej wolnymi miejscami.

Ostateczne wyniki naboru uzupełniającego zostaną podane do publicznej wiadomości 4 lipca 2017 r.

(isz)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

mama jedynaczki
Oczywiście, miasto zapewni wszystkim miejsca, a że ktoś z Osiedla Bukowego dostanie je na Stołczynie, to taki szczegół. Proszę się bardziej przyłożyć do tematu i napisać artykuł oparty na faktach, a nie na pobożnych życzeniach. Przykład - punkt przedszkolny na ulicy Grodzkiej, za 2 miesiące ma przyjąć maluchy? Na dzień dzisiejszy kompletny brak sal przedszkolnych, koparki zamiast placu zabaw i nikt do końca nie wie, jak to będzie wyglądało. Punkty przedszkolne widmo to jest rzeczywistość!
2017-06-27 08:58:03
Mama
Niestety w tym roku z naborem jest koszmar. Dla dzieci nie ma przygotowanych miejsc w przedszkolach, a dopiero na szybko będzie się tworzyło miejsca w punktach przedszkolnych - szkołach po gimnazjach, podstawówkach. Proszę napiszcie, jak to będzie wyglądało, jak będą placówki przygotowane, kiedy, kto będzie się zajmował dziećmi. Problem jest ogromny. Naprawdę warto o tym napisać.
2017-06-19 22:34:12
Zawiedziona
Wolne miejsca-kpina. Efekt dobrej zmiany😡
2017-06-19 18:43:49
Zawiedziona
Witam,Może podacie Państwo gdzie te 900 miejsc jest? Bo jakoś trudno dostać się do przedszkola...
2017-06-19 16:18:20
mama
Po pierwsze, w przedszkolach zostało raptem 8 miejsc. Pozostałe to punkty przedszkolne w szkołach podstawowych, które dopiero będa dostosowywane i przy założeniu kompletu dzieci - 25. Na prawobrzeżu (Majowe, Bukowe, Słoneczne-osiedla gdzie głównie mieszkają młode rodziny z dziećmi) ok. 150 dzieci nie dostało sie do przedszkoli. W punkatch przedszkolnych proponowanych jest na ten moment 27 miejsc na całe 3 osiedla. Oczywiście, że znajdą się jakieś wolne miejsca - na drugim końcu Szczecina :) Więc chyba nie ma czym sie chwalić. To jest po prostu przykre, że takie artykuły mają miejsce i wprowadzają w błąd opinię publiczną.
2017-06-19 15:45:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej