czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kasa po remoncie

Kasa po remoncie

 Kasa po remoncie
Data publikacji: 2017-07-17 17:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:35
Wywietleń: 2432 276449

Od poniedziałku (17 lipca) pasażerowie komunikacji miejskiej w Szczecinie mogą korzystać ponownie z kasy biletowej ZDiTM znajdującej się w parterze biurowca u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Tkaciej i al. Niepodległości (wejście od ul. Tkackiej). Pomieszczenia nieopodal Bramy Portowej przeszły letni remont. A to po to, by były lepiej niż dotąd (poza ulokowaną wcześniej platformą przy schodach) przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych.

Nowinką są m.in. obniżone lady w okienkach kasowych oraz wprowadzone w systemie kolejkowym pierwszeństwo dla osób niepełnosprawnych. Jak tłumaczy Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM, elektroniczny system kolejkowy został wprowadzony głównie z uwagi na fakt, iż pracownicy kasy oprócz sprzedaży wszystkich rodzajów biletów komunikacji miejskiej obsługują również Szczecińską Kartę Rodziną tj. wydają kartę oraz jej duplikat, przedłużają jej ważność.

- W systemie kolejkowym wprowadzono także tzw. szybką obsługę, która skierowana jest do pasażerów, którzy pragną zakupić szybko bilet jednorazowy - informuje M. Kwiecień-Zwierzyńska. - Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-20.30.

Prace remontowe trwały od 9 czerwca. Zlecenie obejmowało również wykonanie ścianek działowych, sufitu z płyt na konstrukcji metalowej, położenie gładzi gipsowej, dwukrotne malowanie ścian i sufitu, montaż zabudowy stolarskiej, ułożenie posadzek PCV oraz dywanowej, położenie instalacji elektrycznej, montaż elementów systemu telewizji użytkowej dla potrzeb systemu kolejkowego, montaż gablot informacyjnych i znaków graficznych. Wykonawcą prac, które kosztowały 123 700 zł, była firma SOL Mariusz Smolibocki. ©℗

(MIR)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

ckm
jeszcze barek z gorącą czekoladą dla kolejkowiczów powinni postawić.
2017-07-17 23:52:49
mieszkaniec
W momencie otwarcia kasy pare lat temu nikt na to nie wpadł widocznie, masakra co za geniusze tam pracuja ....
2017-07-17 17:52:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny