sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Kto zbuduje rondo w al. Wojska Polskiego

Kto zbuduje rondo w al. Wojska Polskiego

Kto zbuduje rondo w al. Wojska Polskiego
Data publikacji: 2017-08-21 17:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-22 21:09
Wywietleń: 1948 289273

Pięć firm wystartowało w przetargu mającym wyłonić firmę, która zmodernizuje fragment ul. Arkońskiej - między pętlą tramwajową a skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego. Złożone oferty są teraz gruntownie analizowane.

Kto dokończy remont ostatniego odcinka ul. Arkońskiej (przy kąpielisku Arkonka)? Decyzje zapadną niebawem. Wiadomo tylko, że zamawiający (czyli miasto) przeznaczył na ten cel 80 mln zł. Spośród biorących udział w przetargu tylko jedna firma - Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR z Zawiercia - zmieściła się w tym limicie, proponując wykonanie prac za prawie 74 mln zł. Czy zostanie wybrana? Wszystko zależy od komisji przetargowej.

Procedura otwarcia ofert w przetargu na tę inwestycję jest opóźniona o dwa miesiące. To z powodu ogromnej liczby pytań zadawanych przez wykonawców zainteresowanych budową. Jak się dowiedzieliśmy, dokumentacja z pytaniami zajęła prawie 80 stron! Jednak pomimo tak znacznego poślizgu nie ma tragedii.

(lew)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

@Co będzie
Ale ja nadal nie wiem o jakiej przebudowie ronda Ty piszesz? Przecież tam nie ma żadnego ronda, jest tylko skrzyżowanie które z resztą jest źle skomunikowane jeśli chodzi o sygnalizację świetlną. Nie mogę się zgodzić z opinią że koszt tej inwestycji wyniesie 80 mln. zł. Ponadto autor artykułu nie pisze nic o modernizacji Wojska Polskiego czy wiaduktu leżącego w ciągu torowiska a o samej przebudowie ul. Arkońskiej do skrzyżowania z Wojska Polskiego. Zrozumiałbym gdyby w tej kwocie przetarg opiewał właśnie na przebudowę części al. Wojska Polskiego wraz z remontem wiaduktu i częściową modernizacją torowiska na tym odcinku. Ale nie cholera przebudowa raptem może 800 metrów jezdni która w połowie jest już wykonana.
2017-08-22 20:51:32
re: Do Yesoo
Za dużo. Wartość przetargów jest wielokrotnie zawyżona. Wszelkiej maści Urzędy i przedsiębiorcy wmówili nam i przyzwyczaili do gigantycznych cen, nie mających pokrycia w rzeczywistych kosztach. A budowy ciągną się miesiącami. Tak jak pętla na Turkusowej i remont Cłowego. W dodatku nie wywiązują się z warunków gwarancyjnych.
2017-08-22 10:12:20
Do Yesso
A ile według Ciebie kosztuje budowa nowego torowiska od pętli Las Arkoński do Wojska Polskiego ?
2017-08-22 08:00:02
@Yesoo
Z tego co pamiętam, to działali pod presją czasu, żeby wykorzystać fundusze UE, te co są "za darmo" i wtedy ograniczyli zakres przebudowy. Dziś zapłacą jak słusznie zauważasz podwójnie.
2017-08-21 23:44:40
Yesoo
Jaka przebudowa ronda? Gdzie przy Wojska Polskiego jest rondo? pierwsze chyba przy placu Szarych Szeregów... Robili pętlę tramwajową? robili Arkońską? można było od razu pomyśleć o dokończeniu tego kawałka drogi co w połączeniu wszystkiego razem pewnie kosztowało by wówczas jakieś max. 40 mln. zł. Przecież cały sprzęt był już na miejscu... wystarczyło rozszerzyć warunki przetargu. Szlag mnie trafia jak widzę jak się w tym mieście marnuje nasze publiczne pieniądze.
2017-08-21 21:46:03
Ło Matko
Może lepiej przebudować krzyżówkę przy Głębokim? Bo tam się najbardziej korkuje nie to co na tej krzyżówce.
2017-08-21 21:12:09
Co będzie
Przebudowa ronda, wiaduktu i zbudowanie nowej infrastruktury tramwaju ... dlatego tyle to kosztuje. Tramwaj potrzebny jest dla dojazdu do zajezdni bo wiadukt na Wojska Polskiego się sypie i będzie wyburzany.
2017-08-21 19:36:32
Yesoo
Kur... ten kawałek jezdni ma Nas kosztować aż 80 mln.zł.? Co takiego tam ma niby powstać poza wymianą nawierzchni i budową nikomu nie potrzebnego kolejnego ronda? Wystarczy wydłużyć odrobinę czas na wyjazd z ul. Arkońskiej przy al. Wojska Polskiego. Przecież tam nie ma żadnej złożonej infrastruktury. Ludzie dajcie mi 50 mln. a wezmę pana Zenka spod monopolowego i też to zrobimy. Normalnie szlag człowieka trafia jak widzi takie kwoty za taką robotę. Było to zrobić przy okazji wcześniejszej przebudowy ul. Arkońskiej. No ale cóż to było do przewidzenia... od razu można się było spodziewać że to machlojek ciąg dalszy.
2017-08-21 18:57:34