sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Marszałek nagrodził przestrzenie

Marszałek nagrodził przestrzenie

Marszałek nagrodził przestrzenie
Data publikacji: 2017-09-14 14:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-14 19:42
Wywietleń: 649 292176

Wodna Dolina w Koszalinie to najlepsza przestrzeń publiczna w naszym regionie - tak uznała komisja powołana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wyróżniono także skatepark w Drawsku Pomorskim.

- Nagroda została przyznana jednogłośnie, wyróżnienie zaś - niemalże jednogłośnie -  powiedział wicemarszałek Tomasz Sobieraj. - Prezydentowi Koszalina należą się gratulacje, w zeszłym roku tytuł najlepszej przestrzeni uzyskał rynek staromiejski w Koszalinie.

Wodna Dolina to kompleksowe zagospodarowanie zbiornika wodnego na rzece Dzierżęcince. Elementami inwestycji są: miejskie kąpielisko, drewniane pomosty, place zabaw dla dzieci, wyciąg do wakeboardingu, siłownie terenowe i miejsca rekreacji.

- Jak do Wodnej Doliny przyjeżdżają poznaniacy, to mówią, że mają kawałek Malty - stwierdził Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Głównym wykonawcą Wodnej Doliny jest firma Domar, za projekt odpowiada biuro ARCHIKO.

Z kolei wyróżniony skatepark powstał w pobliżu kompleksu boisk i placu zabaw. Ma powierzchnię 1 500 m kw., zaprojektowano go w technologii betonowej o nieregularnym kształcie. Obiekt został również oświetlony i jest całodobowo monitorowany.

- Nieskromnie powiem, że małe miasto, takie jak Drawsko Pomorskie, jest tuż za wielkim Koszalinem, i w przyszłym roku to my zamierzamy wygrać ten konkurs - zapowiedział Ireneusz Gendek, przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim.

Twórcy skateparku to biuro architektoniczne MD Polska oraz firma GESTO. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Wicemarszałek Tomasz Sobieraj (z lewej)  nagrodził Katarzynę Krawiecką-Kołaczek z biura projektowego ARCHIKO, Kazimierza Domaradzkiego, głównego wykonawcę Wodnej Doliny, oraz Piotra Jedlińskiego, prezydenta Koszalina.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

hahaha
...za wielkim Koszalinem... hahaha... to na Szczecin chyba zabraknie skali, nie mówiąc o Nowym Jorku. Słupszczanie mają rymowankę "Koszalinek, Koszalinek, dwie ulice, jeden rynek"
2017-09-14 19:15:10
Jarun
Jak można nagrodzić przestrzeń? Semantyka się kłania. Nie można nagrodzić pojęcia albo abstrakcji. Ale czego wymagać od abiturienta. PS. Najważniejsze to nauczyć się sloganów i szpanować nowomową. .
2017-09-14 17:24:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi