środa, 25 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pojadą wokół Zalewu Szczecińskiego

Pojadą wokół Zalewu Szczecińskiego

Pojadą wokół Zalewu Szczecińskiego
Data publikacji: 2017-05-19 18:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:15
Wywietleń: 308 256923

VII wyjazd rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego organizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy startuje już w najbliższą (20 maja) sobotę.

Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się 300 miłośników turystki rowerowej w tym 100.  z innych rejonów Polski. Największa grupa spoza Pomorza Zachodniego to prawie 60 rowerzystów z Dolnego Śląska. Spodziewamy się także wielu miłośników jazdy na rowerze z Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej oraz Mazowsza. W wydarzeniu wezmą udział także goście z Niemiec.

Każdy z uczestników na starcie otrzyma koszulkę rowerową dedykowaną wydarzeniu, a na mecie pamiątkowy medal. Organizatorzy, dzięki przychylności sponsorów, przygotowali także wiele innych niespodzianek.

Rowerzyści pokonają dystans 260 km (150 km pierwszego oraz 110 km drugiego dnia). Start planowany jest w sobotę, 20 maja o godz. 7.00 w pobliżu Jeziora Głębokiego. Od godz. 6.00 będą rozdawane pakiety startowe. Pierwszy dzień zakończymy w Międzyzdrojach. Tam też, wieczorem będzie czas na prezentacje i wzajemne poznanie grup rowerowych biorących udział w wyjeździe. W niedzielę, 21 maja wyjeżdżamy z Międzyzdrojów i jedziemy do Szczecina. Kończymy naszą przygodę około godz. 17.00 na Jasnych Błoniach przy pomniku Czynu Polaków.

Corocznym zwyczajem jest, że podczas wyjazdu wokół Zalewu Szczecińskiego odbywa się zbiórka na rzecz dzieci z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Wśród uczestników wyjazd i miłośników fundacji, zbieramy pieniądze na zakup roweru, kasku i innych akcesoriów potrzebnych do bezpiecznej jazdy.

Jedziemy w grupie i zależy nam na wspólnym miłym spędzeniu czasu, podczas delektowania się pięknem okolic Zalewu Szczecińskiego, a nie na biciu rekordów. Z drugiej jednak strony musimy mieć świadomość, że pierwszego dnia musimy pokonać 150 km, a tylko utrzymanie odpowiedniego tempa umożliwi nam dotarcie do celu o rozsądnej porze, stąd uczestnicy wyjazdu muszą dysponować kondycją umożliwiającą pokonanie takiego dystansu w założonym czasie.

Nad bezpieczeństwem podróży czuwać będą także dwa samochody techniczne i karetka pogotowia ratunkowego.

(n)

Fot. materiały organizatora

Pojadą wokół Zalewu Szczecińskiego

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Fontanna przy deptaku trysnęła kolorami
Zakwitły szczecińskie magnolie
Potańcówka w filharmonii z paprykarzem i oranżadą
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy