W związku z zakończeniem wakacji tradycyjnie zmieniają się rozkłady autobusów i tramwajów.
Już od soboty na linii 10 (Gumieńce – Las Arkoński) wprowadzono nowy rozkład jazdy. W dni powszednie tramwaje będą kursować w godzinach szczytu co 12 min, w pozostałym okresie bez zmian.
Od poniedziałku (31 sierpnia) na liniach 3 (Las Arkoński – Pomorzany) i 11 (Pomorzany – Ludowa) wprowadzono jesienno–zimowe rozkłady jazdy. Częstotliwość kursów nie zmieniła się. Przywrócono kursowanie linii 4 na trasie Krzekowo – Pomorzany. Na liniach 5 (Krzekowo – Stocznia Szczecińska) oraz 12 (Pomorzany – Dworzec Niebuszewo) wprowadzono nowy jesienno – zimowy rozkład jazdy.
W komunikacji autobusowej od 1 września obowiązywać będą zimowe rozkłady jazdy:
- dla linii 69 (Kołłątaja – Rugiańska);
- dla linii 80 (Zakłady Piekarnicze – Rugiańska)
- dla linii 87 (Podbórz – Kołłątaja / Dworzec Główny);
- dla linii 103 (Głębokie – Police Rynek / Police Zakłady Chemiczne);
- dla linii 107 (Plac Rodła – Police Osiedle Chemik).
Przywrócone zostanie kursowanie autobusów:
linii D (Plac Rodła – Osiedle Słoneczne)
linii E (Plac Szarych Szeregów – Osiedle Bukowe)
linii F (Plac Rodła – Police Osiedle Chemik)
linii 109 (Police Rynek – Police Tanowska Szkoła)
linii 110 (Police Rynek – Siedlice Pętla)
Autobusy linii B będą kursowały na trasie Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie.
Na liniach 103, 106 i C przywrócone zostaną kursy szkolne a na linii 111 rozkład jazdy obowiązujący w okresie nauki w szkołach.
Na linii 74 wykonywane będą kursy do szkoły w Mierzynie a dla linii 61 wprowadzony zostanie jesienny działkowy rozkład jazdy z kursami przez ul. Południową
Linia 52: wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy, uwzględniający nowy czas przejazdu autobusu między przystankami.
Na linii 88 w celu skomunikowania tramwajów z autobusem linii 88 na pętli Gumieńce wprowadzona zostanie zmiana rozkładu jazdy linii autobusowej. Ponadto na przy posesji Stobno 24 uruchomiony zostanie w obu kierunkach przystanek „Stobno Kościół”. Dotychczasowy przystanek „Stobno Kościół” w kierunku Warnika otrzyma nazwę „Stobno 4 nż”, a przystanek „Stobno Kościół” w kierunku Szczecina zostanie zlikwidowany.
Linie 63, 101, 107, 524: uruchomiony zostanie przystanek „Ostrowska nż” w kierunku Polic, zlokalizowany w ciągu ul. Bogumińskiej.
ToT
Fot. R.PAKIESER (arch.)