niedziela, 22 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Przyjazny Brzeg" w Nowym Warpnie

„Przyjazny Brzeg" w Nowym Warpnie

„Przyjazny Brzeg" w Nowym Warpnie
Data publikacji: 2017-02-13 22:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:56
Wywietleń: 5080 214889

Urząd Gminy Nowe Warpno został laureatem 13. konkursu „Przyjazny Brzeg". Nagrodę otrzyma 18 marca podczas  Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” w Warszawie.

Jedynym zachodniopomorskim laureatem 13. konkursu „Przyjazny Brzeg" został Urząd Gminy Nowe Warpno. Jury nagrodziło go za: zmianę „zapomnianego miejsca na końcu Polski” w nowoczesną bazę dla każdego turysty. Staraniem władz Nowe Warpno nabiera oryginalnego charakteru, a wystrój nawiązujący do odkryć geograficznych i dokonań żeglarskich czyni zeń atrakcyjne miejsce wypoczynku dla wszystkich pokoleń.

Konkurs „Przyjazny Brzeg" organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej oraz Polską Organizacją Turystyczną.
Celem nagrody jest promocja atrakcji wodniackich i turystycznych Polski oraz wyróżnienie najbardziej w tym aktywnych miejscowości. W konkursie premiowane są inwestycje służące turystyce wodnej, jak: budowa i modernizacja marin żeglarskich oraz stanic wodnych, inwestycje w miastach, regionach i na szlakach wodnych, działania osób, klubów i stowarzyszeń, samorządów oraz innych instytucji i organizacji.

(mag)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Ola
Cudne miejsce,magiczne...szkoda ze nie można tam dojechać autobusem...brak połączenia z cywilizacją.stary, mały busik kursujący z Polic parę razy dziennie,to za mało!
2017-02-14 18:43:15
Camping
Panie podróżnik! W Wwarpnie przy ul. Słonecznej od niemal 40 ,lat jest Camping. Zapraszamy
2017-02-14 15:44:28
Lusia
Szkoda tylko , że gmina Nowe Warpno zaczyna i kończy się na Nowym Warpnie.
2017-02-14 11:30:57
Podróżnik
Owszem zgadza się.miejsce piękne,malownicze,warunki do wypoczynku i rekreacji wyśmienite.Jednak jest coś co ogranicza Warpno-to niestety beznadziejna baza noclegowa.Na miejscu nie uświadczy się żadnego hotelu,pensjonatu,czy Campingu.Pojedyncze agroturystyczne oferty lokalnych mieszkańców nie są"ofertą" mogącą zaspokoić oczekiwania turystów.Miasteczko jest stworzone do tego by na turystyce zarabiać,jednak bez bazy noclegowej na odpowiednim poziomie nie da się nic zrobić a już na pewno zachęcić turystów do przyjazdu na troszkę dłużej jak kilka godzin.Szkoda,że tego lokalna władza nie potrafi zrozumieć.
2017-02-14 10:53:53
Grobla
Nie ma komu usypać, bo to aż 10 km w linii prostej, a i mostek zwodzony po drodze by się przydał, aby jachty mogły przepływać.
2017-02-14 07:05:33
JaKto
Wszystko jest na sprzedaż wszystko można kupić....,a grobli do Świnouścia nie ma komu usypać.
2017-02-13 23:22:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Fontanna na deptaku trysnęła kolorami
Zakwitły szczecińskie magnolie
Potańcówka w filharmonii z paprykarzem i oranżadą
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy