sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rusza "Mieszkanie za remont". Jacyna-Witt krytyczna

Rusza "Mieszkanie za remont". Jacyna-Witt krytyczna

Rusza "Mieszkanie za remont". Jacyna-Witt krytyczna
Data publikacji: 2017-11-14 15:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:36
Wywietleń: 4320 301069

W środę (15 listopada) ruszy w Szczecinie zbieranie wniosków na wynajem "mieszkań za remont". Krytycznie do akcji podchodzi radna Małgorzata Jacyna-Witt: - Nie dawajmy się nabrać na określenie "dajemy mieszkania", bo to nie jest dawanie mieszkań tylko ich wynajmowanie przez gminę miasto Szczecin - mówiła na wtorkowej konferencji.

Jej zdaniem miasto zmusza najemców do remontowania lokali. Twierdzi ona, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta (z inicjatywy prezydenta Szczecina) - wykup tych mieszkań z odpowiednio wysoką bonifikatą praktycznie nie jest możliwy przed upływem 10 lat.

- Miasto jest wspólnotą samorządową i my wszyscy w ramach tej wspólnoty jesteśmy odpowiedzialni za ludzi, którzy są mniej zaradni, mniej wydolni życiowo, mniej umiejący sobie dać radę w życiu - podkreślała radna. 

Od środy (15 listopada) można składać wnioski o najem mieszkania do remontu - informuje magistrat. Mieszkańcy pobrali już ponad 1000 wniosków, a do przekazania jest 100 mieszkań. Nabór potrwa miesiąc - do 15 grudnia br.

Wnioski są dostępne na stronie "www" i w siedzibie ZBiLK-u oraz w BOI Urzędu Miasta. Informacje można uzyskać w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 oraz pod numerami telefonów: 91 48 86 301 oraz 91 48 86 333 w dni robocze od godz. 7.30 do 15.30. W tych samych godzinach w ZBiLK można składać wypełnione dokumenty.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 15 listopada 2017 r.

(KK)

Na zdjęciu: Zdaniem radnej miasto ma obowiązek remontować mieszkania komunalne.

Fot. Dariusz Gorajski

Rusza "Mieszkanie za remont". Jacyna-Witt krytyczna Rusza "Mieszkanie za remont". Jacyna-Witt krytyczna

Komentarze

Oko
Plan jest prosty Bogaty trzyma to co jest w garści a biednego do przepaści
2017-11-21 11:32:24
Oko
Tak dostanie mieszkanie jak w poprzednich latach, dla biedaków chłam a lepsze lokalizacje już są ustawione jak zawsze, za gruba kasa aby łudzić się na za darmo, kiedyś byłem oglądać mieszkanie które miałem dostać i była tam pani która też oglądała i mówiła o będzie dobre , ona już wiedziała że je dostanie.
2017-11-21 11:31:16
chcecie mieszkania za darmo??
Komuna się skończyła - do roboty, a nie na gotowe. Nie che ci się remontować, to kup sobie nowe. Ale umiecie tylko narzekać, zamiast brać sprawy w swoje ręce, więc wcale takich ludzi nie żałuje. Połowa mieszkańców w tym mieście zasuwa od rana do wieczora by spłacić kredyt, czynsz, itp, ale wy tego nie rozumiecie. A mieszkania doprowadzili do takiego stanu wasi poprzednicy, którzy dostali je za darmo i tak je poszanowali.
2017-11-15 21:38:45
Szczecinianka
Brawo Pani Radna, wreszcie ktoś to zauważył. Chcesz mieszkanie ? dostaniesz je od KASTY jak je sobie wyremontujesz...parter albo najwyższe piętra budynków, oficyna. Zrobią kosztorys remontu, ale 200 % albo i więcej zaniżony...zapłacisz jak za zboże choć kosztorys opiewa na sumy do zaakceptowania dla przeciętnego człowieka. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ przez urzędującą KASTE.
2017-11-15 20:56:35
Spychacz2
Dewastacja lokali komunalnych przez ZBiLK. Otrzymałem propozycję lokalu do remontu, ha,tylko 10 tyś. no fajnie ale, w lokalu do zrobienia wszystkie instalacje wod-kan gazowa i elektryczna, brak stropów brak podłogi jakieś klepisko.Pytam się, kto personalnie w ZBiLK dopuścił do takiej dewastacji mieszkania. Gdzie kontrole itd. Ale znajomki otrzymują dobre mieszkania lub rozwodzący się otrzymują mieszkanie po znajomości. Nie dajcie się nabrać na kosztorys ZBiLK z zakresem robót. Kosztorys zaniżony o 120-150% parodia kosztorysu !! Co na to Pan Prezydent Pawlicki?? Do ZBiLK koniecznie wprowadzić audyt !! Zmienić cały zarząd ZBiLK !!
2017-11-15 20:52:54
ktos
Pacynka kretynka
2017-11-15 12:11:04
M J-W.
A wy dzieciaczki małolatki lekcji nie musicie odrabiać? Smarki wytrzyj - bo na klawiaturę leci. Dodam, że możecie mi naplumkać.
2017-11-15 08:17:18
Pomysl nie zly - tylko szkoda ze dalej "na czerwono"...
Wg. pobranych Wnioskow... to juz jest 10-ciu chetnych na kazde mieszkanie, a do 15/12 bedzie juz "byc moze" 30-tu chetnych na kazde mieszkanie ! Czyli okazuje sie, ze dotychczasowi Radni, sa bardzo bez-Radni... doprowadzajac do takiej potrzeby mieszkaniowej w Szczecinie !!
2017-11-14 22:43:57
mieszkaniec
@Oktan : może "prezydentkom" jak kiedys Danka Hojarska była "posłankom Hojarskom ja jestem " haha
2017-11-14 21:25:11
10 przykazań znosz?!
@Pytanie-Ciekawe czy ma 24 grudnia zgodnie z tradycją religii w którą zapewne wierzy puste miejsce dla wędrowca? buhahhahhaha
2017-11-14 21:23:45
:))
@Aro :Władimir lubi twoje "myslenie", nawet czasem nie musi placic za to bo juz dawno tysiace koni trojanskich ma tu zainstalowanych
2017-11-14 21:22:37
Jarun
Może pani Jacyna przeszłaby się na ul. Jagielońską i posiedziała przy fontannie. PS. Załóż Gośka gumofilce:-)))
2017-11-14 21:07:02
Pytanie
Dlaczego Pani Jacyna, skoro jest taka hojna, współczująca, a jednocześnie bardzo zamożna, nie weźmie paru bezdomnych osób do siebie do domu? Ze 20 osób spokojnie się zmieści. Z cudzej kieszeni łatwo się rozdaje. Samemu trzeba dać przykład. 20 osób, czy to wiele dla bogacza? Warto zaczynać od siebie.
2017-11-14 20:51:47
Aro
Jak widze koledz z PeŁo daja o sobie znac. Puste baranki. Beee.
2017-11-14 20:40:45
mieszkaniec
@@mieszkaniec : tak sobie to tłumacz ,jakie wasze?!, oddać wszystkie miejskie kamienice potrzebującym-np episkopatowi ,lol.
2017-11-14 19:29:49
Oktan
Ta żałosna starsza pani chce zostać prezydentem ?😀
2017-11-14 19:29:31
;-(((
Dlaczego tej Pani nie ma w wikipedii a jest tylko w nonsensopedii a taka sławna i "mondra" przeca ;-( ,kiedy będzie jakaś konferencja nt stoczni i branży morskiej ?przecież zasiadanie w radzie nadzorczej stoczni zobowiązuje ,ta Pani kiedyś płyneła w ogóle jakąkolwiek łódką? może kajakiem jak w Akademii Policyjnej III w czasie pościgu pewnych mistrzów ..... ;-)))))))))))
2017-11-14 19:28:41
ja
że też tacy trzymają się stolkow kilkanaście lat...żewby zmieniac miasto trzeba wymieniac radnych na skutecznych a nie wciąż narzekających...to stare i niemodne. Należy regormowac i te przestrzenie..bo sz\czecin będzie jak pogon czerwona latarnia na mapie miast
2017-11-14 19:27:20
Żałosnego teatru ciąg dalszy...
Pani radna na siłę, z uporem maniaka, szuka "dziury w całym" tam gdzie ich nie ma. Jak będzie prezydentem to rozda wszystkim mieszkania za darmo, wszystkie długi anuluje, a czynsze obniży o połowę. - może ciemny naród to kupi... Droga pani, 80% mieszkańców tego miasta, uczciwie płacących podatki i rachunki, nie poprze nigdy osoby która chcę zwykłym cwaniakom, nie płacącym latami czynszu za mieszkanie,zrobić prezent w postaci abolicji. Należy się ona tylko w wyjątkowych sytuacjach losowych, nie z urzędu. Dlaczego ludzie którzy podpisali ugody z UM i spłacają uczciwie zadłużenie mają być poszkodowani, nie wspominając o tych którzy latami uczciwie czynsze opłacają a ich sytuacja materialna nie jest dużo lepsza od tych którzy tego nie robili. Jeśli już tak bardzo chcę pani pomagać biednym ludziom to radził bym szukać w innym miejscu, ale wiem - nie będzie to tak medialne. Nie wiem kim są pani doradcy w kampanii wyborczej, ale poważnie zastanowił bym się nad ich wymianą, bo jeśli chodzi o sprawę ZBILK-u to pani pomysły tylko rozdrażnią większość Szczecinian pozdrawiam GK
2017-11-14 19:03:46
Paw
Pomijajac moja sympatie/antypatie dla tej Pani, ma bardzo dużo racji. Kilka razy miałem styczność z tym programem i chyba to nie jest to o co powinno chodzic... Przez 30 lat WOLNEJ DEMOKRATYCZNEJ nie wiem jeszcze jakiej nie mozna było zrobic 100 łazienek...? a teraz za to że chcesz życ jak człowiek i za wlasne pieniadze zrobisz remont to jeszce cie skroja bardziej bo przeciez podwyższyłes standard (sic!) MIESZKANIE Z ŁĄZIENKA TO JEST K... podwyższony standard....
2017-11-14 18:59:04
MJW
A nie lepiej to wnuki bawić....
2017-11-14 18:55:57
Mach
Niech ta baba juz skonczy i nie pluje jadem. Jedyne robi to krytkuje. Czas na niezasluzona emeryture.
2017-11-14 18:45:50
o
a za czym ta pani jest za? lansuje się jako przeciwniczka wszystkiego i wszystkich a najbardziej w kontrze jest z własnym rozumem.
2017-11-14 18:39:51
;-(
Gustowny płaszczyk, ciekawe co na to skrajne prawactwo i ich naklejki na samochodach typu red is bad hahhaa ,czerwony kapturek, jakie miasto taki kapturek haha :)
2017-11-14 17:40:50
@mieszkaniec
Marzy ci się wysiedlenie Polaków? Bo kamienice mają być wasze? Niedoczekanie!
2017-11-14 16:57:09
Tryt
PODSTARZAŁA PACYNKA PISIORÓW ZNOWU CHCE ZAISTNIEĆ! A NIE DAWNO KAZAŁA KONTENERY DLA BIEDNYCH W LESIE STAWIAĆ.BO DLA PANI PROGOWEJ Z WIERZBOWEJ BIEDNY ZNACZY PLEBS MARGINES SPOŁECZNY.NO BO TO PRZECIEŻ damulka😂
2017-11-14 16:51:41
Par 19
Na czas kampanii wyborczej zamknąć miotłę w kontenerze
2017-11-14 16:51:14
Kitt
A na zdjęciu Jacyna i jej asy.
2017-11-14 16:21:40
Git
Lans CD
2017-11-14 16:16:48
dopisek
Pic serwuje Kit, czy kit serwuje pic...nieważne jakbyś nie czytał, to i tak wychodzi Jacyna Witt.
2017-11-14 16:05:18
mieszkaniec
Do kontenerów wysiedlać zgodnie z pomysłem Pani radnej ,Ta kobieta na wszystko jest ANTY , dla dobra miasta Szczecin mniej zaradni radni powinni zrzec się mandatu
2017-11-14 15:57:36
wybiórcza
Jacyna bubla na ulicy Jagielońskiej nie widzi?
2017-11-14 15:40:07
Max
To radna będzie rozdawać mieszkania? Na własność. Za darmo?
2017-11-14 15:37:00
ROZBÓJ !
Ma rację Pani Jacyna-Witt jest to najzwyklejszy rozbój robiony przez Miasto (czyli prezydenta)na Mieszkańcach.
2017-11-14 15:33:08