środa, 25 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Syrena, konik morski i reszta [GALERIA]

Syrena, konik morski i reszta [GALERIA]

Syrena, konik morski i reszta [GALERIA]
Data publikacji: 2017-07-16 15:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:21
Wywietleń: 549 276231

Na szczecińskiej Łasztowni trwa Festiwal Rzeźby w Piasku. Syrena, konik morski oraz inne postacie i stwory są podziwiane i fotografowane przez odwiedzających plac za Starą Rzeźnią. Punkt kulminacyjny zaplanowano na finał regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie. 
 


Z piachu wysypanego za Starą Rzeźnią i nowo wybudowanym skwerem artyści tworzą ogromne rzeźby. Można je oglądać do 20 sierpnia – codziennie, od godz. 8 do 22.

– Festiwal traktowany jest jako wydarzenie towarzyszące szczecińskiemu zlotowi żaglowców, więc rzeźby nawiązują do tematyki morskiej – poinformował Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy rzecznik prasowy finału regat TTSR2017 w Szczecinie. – Do regat powstanie łącznie sześć rzeźb, z których jedna, największa, wykańczana będzie podczas samego zlotu.

Artyści mają nadzieję na sprzyjającą pogodę. Każdy większy deszcz może bowiem zniszczyć ich dzieła.

Podczas festiwalu odbywają się też warsztaty dla dzieci, podczas których – pod okiem profesjonalnego rzeźbiarza – mali artyści mogą wyczarować własny, piaskowy świat.
Organizatorami Festiwalu Rzeźby w Piasku są Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych i Szczecińska Agencja Artystyczna, a partnerami – Stowarzyszenie Twórcze Artystów Rzeźbiarzy i Żegluga Szczecińska.
(ek)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Syrena, konik morski i reszta [GALERIA] Syrena, konik morski i reszta [GALERIA] Syrena, konik morski i reszta [GALERIA] Syrena, konik morski i reszta [GALERIA] Syrena, konik morski i reszta [GALERIA]

Komentarze

M.Dem.
Czemu "festiwal padliny" (według "Wocia")? Tak rzeźbi tylko talent. Szkoda, że materiałem rzeźbiarza jest piasek, który przy złych warunkach pogodowych, zniszczy pracę. W szczególności tę z fotografii głównej przy artkule i tę przedostatnia w galerii.
2017-07-18 10:06:22
Wocia
Całe sześć rzeźb, a podpisane festiwal... ile rzeźb takie miasto... to już w Ińsku parę lat temu mieli ponad 10... floating scheisse jak zawsze na wierzchu nie wspominając o pływających nadętych szczurach w kanale między Łasztownią a Wyspą Grodzką... festiwal padliny...
2017-07-17 16:53:35
Rzeźby PO.
.
2017-07-16 22:15:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Fontanna przy deptaku trysnęła kolorami
Zakwitły szczecińskie magnolie
Potańcówka w filharmonii z paprykarzem i oranżadą
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy