sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > To nie sędziowie przeciągają sprawy

To nie sędziowie przeciągają sprawy

To nie sędziowie przeciągają sprawy
Data publikacji: 2017-08-12 07:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-13 20:40
Wywietleń: 1184 288028
Byłem zszokowany, kiedy sędzia odczytująca wyrok i uzasadnienie do niego ani razu nie spojrzała w oczy obecnym na sali ludziom: oskarżonemu, prokuratorowi i pokrzywdzonym przez siedzącego na ławie oskarżonych człowieka. Przez 25 lat jak się „tłukę” po sądach czegoś takiego nie widziałem. Pani sędzia wiedziała, że to co czyta nie jest prawdą, ale jak miała postąpić? Przecież oskarżonym był syn znanego prawnika, więc zadziałała tu korporacyjna solidarność. Oskarżony przegrał sprawę w pierwszej instancji, która pozbawiła go prawa wykonywania zawodu na kilka lat. Sąd wytknął mu wiele zaniedbań, ale sąd wyższej instancji go uniewinnił. Czy sędzia wierzyła w to co mówiła? – pozostawiam to jej sumieniu.

Dodam tylko, że po sprawie uniewinniony arogant podszedł do mnie przed budynkiem sądu i powiedział: – I co, odszczekasz to co napisałeś? Nie odszczekałem i nie odszczekam, bo człowiek ten w pośredni sposób okradł ludzi na grube pieniądze. Niektórzy stracili przez niego majątek życia, ale tym sąd się nie zajmował. Sąd uratował mu dobre imię, którego człowiek ten – dla mnie i dla wielu innych – nie ma! Było to kilka miesięcy temu.

W tym tekście nie będzie nazwisk, bo i po co? Chcę tylko pokazać, że NIEKIEDY zgadzam się z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, który zaczął naprawę polskiego sądownictwa, tyle tylko, że nie od tego – co jest NAJPILNIEJSZE. Zaczął od czystek personalnych. Jego pomysły wywołały ogromny sprzeciw społeczeństwa, a oliwy do ognia dolali jego partyjni koledzy określający obecnych sędziów m.in. mianem komunistycznych złogów i przypisując im inne etykietki. Brzmi to niezbyt ładnie i jest pod publiczkę, ale sędziów z tamtych lat w naszych sądach już prawie nie ma. Owszem zdarzają się „dziwne” wyroki, ale sąd ma to do siebie, że w sporze są dwie strony: jedna wygrywa, a druga przegrywa.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 11 sierpnia 2017 r.

Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

@@cap kości
"...@cap kości "HOJNY" , tak się barani capie pisze ..." A w której parafii tak cię pleban i katechetka " nauczyli"? Idż do nich po rozgrzeszenie za Twoje i ich kłamstwa!
2017-08-13 20:27:53
cap lewacki
@@ap lewacki Merytoryczna wypowiedź. Widzę, że przedstawione fakty nie pasują. A można jeszcze do nich dodać rafinerię Możejki i LOT, które za PO-PSL przynosiły straty, a za PiS jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczęły przynosić zyski.
2017-08-13 16:56:36
@ap lewacki
Oczadziałeś.
2017-08-13 13:05:14
cap lewacki
Całe szczęście, że rządzi PiS. Dzięki któremu mamy stop imigrantom, stop wyprzedaży polskiej ziemi rolnej, stop komornikom, reforma sądów = stop sędziowskiemu bezprawiu, uszczelnienie VAT-u (miliardy wpływów do budżetu), repolonizację (odzyskanie Banku PeKaO , Elektrownia Połaniec), stop dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, podatek bankowy, ustawę hazardową (przejęcie przez Państwo automatów do gier i podatek na zakłady w internecie), zwiększenie liczby posterunków Policji zlikwidowanych przez PO-PSL, zwiększenie armii OT, podwyższenie płacy minimalnej (2000 zł / 13 zł/h ), podwyższenie minimalnej emerytury do 1000 zł, zmniejszenie CIT, stop wysokim odprawom dla prezesów spółek państwowych (poprzez 70% podatek), plan wprowadzenia proporcjonalnych składek ZUS dla małych firm, zakaz odbierania dzieci z powodu biedy, wyższe kary dla piratów drogowych oraz oprawców dzieci i zwierząt, politykę historyczną (sprawa muzeum 2WŚ , German Death Camps, patriotyczne wychowanie w szkołach ), prawo do obrony koniecznej, reformę edukacji, darmowe (niektóre) leki, wprowadzenie marihuany leczniczej, obniżenie wieku emerytalnego, decyzje ws. Mierzei Wiślanej, tunelu w Świnoujściu, pogłębienia toru Szczecin-Świnoujście, odbudowa przemysłu stoczniowego, wysoki wzrost gospodarczy, wprowadzenie ustawy o innowacyjności w której polscy przedsiębiorcy zostaną objęci 100-procentowym zwrotem podatku za wydatki poniesione w obszarach rozwoju i badań, najniższe bezrobocie od 1991 roku, nadwyżka budżetowa sześć miliardów, mieszkanie+, 500+ dzięki któremu skrajne ubóstwo wśród dzieci spadło o ponad 90 procent i wzrosła liczba urodzeń. Prawo wodne trzeba było w końcu wprowadzić, ponieważ przez jego opóźnienie przez PO-PSL Polsce groziły kary. Prawo wodne proponuje 6-krotnie niższe stawki opłat za wodę niż były do tej pory. W obecnej ustawie Prawo ochrony środowiska stawki opłat za wodę wynoszą: za pobór wód podziemnych 4 zł 23 gr za metr sześcienny, a w zaproponowanym projekcie Prawa wodnego 70 gr za metr sześc. Z kolei jak za wody powierzchniowe w starej ustawie Prawo ochrony środowiska opłata wynosi 2 zł 20 gr za metr sześcienny, w Prawie wodnym 35 gr za metr sześcienny.
2017-08-12 23:10:18
@cap kości
"HOJNY" , tak się barani capie pisze po polsku .Sam się capem nazwałeś !
2017-08-12 22:57:30
Ja
Co z tego, że sędziów z tamtych lat już prawie nie ma jak funkcjonuje zbudowany przez nich układ, który rok w rok "właściwie wychowuje" nowe kadry? Tylko zdecydowana reforma skutkująca zdemolowaniem starego układu i ustawieniem nowych filarów może dać poprawę. Trzymam kciuki za powodzenie reform proponowanych przez min. Ziobrę i mam nadzieję, że Duda weźmie sobie na wstrzymanie z tym blokowaniem reform.
2017-08-12 16:52:18
cap kościelny
Lewica musi dojść do władzy i pogonić te "S"olidarne układziki, kolesiostwo parafialne i różne kółka różańcowe w sejmie, rządzie, gminach i powiatach!!! POPiSdzielcy tylko okradają nas i niszczą Polskę!Przeżerają fundusze z UE. Służba zdrowia - nie dla ludzi! W lepszym stanie jest w e t e r y n a r i a !!! Drożyzna coraz większa!(masło a'7zł/kostkę)! Nawet cenę wody kaczyzm podnosi! Emerytury "zwaloryzował" o niecałe 8zł/łeb! A Szydeł wszystkim swoim daje co miesiąc "nagrody"po 2500....
2017-08-12 14:47:56
cap lewacki
Dlatego trzeba jak najszybciej skończyć z chorym postkomunistycznym systemem nietykalnej kasty, w której jeden sędzia wybiera drugiego, a starzy sędziowie to w większości komuchy edukujące i wychowujące młodych sędziów na lewaków.
2017-08-12 14:19:10
cap kościelny
Katolicki kraj- katolickie obyczaje! Ksiądz da rozgrzeszenie... za datek na tacę...bardziej chojny....
2017-08-12 10:30:57
SromotnikBezwstydny
Dobrze, że jeszcze niektóre media są wolne i odważnie ujawniają patologię...nie tylko w sądach.
2017-08-12 10:27:52
Gos
Ma Pan rację, proszę nie odpuszczać. Wielu ludzi liczy na to że coś się zmieni. Nie musi Pan nazwisk pisać każdy wie o kogo chodzi sprawa jest dobrze znana.
2017-08-12 10:07:27
lk
tylko rewolucja w sądzie - i pozbawienie pensji i emerytur sędziów jak byłych UB - tak obniżyć sędziom odpowiedzialnym za te maltretowanie (poprzez odwlekanie spraw)obywateli pensje - samorząd sędziowski dba o sędziów a nie o obywateli i ich sprawy sądowe - istnienie PO i SLD jest spowodowane nieudolnością sądów - ile spraw było przeciw PO , SLD? i jak wyglądał proces? czy jak farsa czy był szybki i sprawiedliwy. NIEZALEŻNOŚĆ SĄDÓW TO OSZUSTWO. TO JEST WALKA POLITYCZNA CZY SĄD BĘDZIE ZALEŻNY OD NARODOWCÓW CZY MIĘDZYNARODOWYCH ORGANIZACJI MULTI-KULTI. w krajach z niby niezależnymi sądami te sądy są zależne politycznie od organizacji multi-kulti i homoseksualnych lobby. tak system sądowniczy PRL był najlepszy dla narodu a zły dla wichrzycieli,